Hudební kabaret Vysílá studio Jezerka je zpět. Tentokrát i s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou
28.2.2014
Kategorie: Divadlo

Hudební kabaret Vysílá studio Jezerka je zpět. Tentokrát i s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou

Na jeviště Divadla Na Jezerce vrací zábavná hudební revue. Těšit se můžete na výjimečné hosty, mezi kterými bude Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Moderátorkami večera plného humoru a evergreenů budou půvabné herečky a zpěvačky Jana Malá a Dáša Zázvůrková, které jsou zároveň autorkami scénáře.

Vysílá studio Jezerka se objevilo na programu divadla již dvakrát a vždy mělo velký divácký úspěch. A tak se produkce divadla rozhodla, že tuto show z prostředí divadelního konkursu bude uvádět pravidelně každý měsíc.

I když pár představení k vidění bylo, oficiální premiéra proběhne až 22. dubna. „V mnoha divadlech je běžné, že se odehraje série představení a pak se teprve udělá oficiální premiéra. Newyorští kolegové to na Broadwayi nedělají jinak,“ prozrazuje principál Jezerky Jan Hrušínský. „Hudební komediální žánr měl dříve v Česku obrovskou tradici, ale nyní tu schází a je po něm hlad. Proto měla dosavadní dvě představení takový ohlas,“ říká Jana Malá. Její spolupráce s Dášou Zázvůrkovou vznikla díky přátelství obou hereček.

Zázvůrková se s Malou setkaly v jazzové opeře Dobře placená procházka Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou v Národním divadle režíroval Miloš Forman. Zde se alternovaly v hlavní ženské roly Vanilky.

Představení pokaždé jinak

Každé představení hudebního kabaretu Vysílá studio Jezerka bude jedinečné –  s jinými hudebními hosty z řad zpěváků či herců.  Pravidelně ale diváky budou bavit Felix Slováček ml., Ladislav Gerendáš, Kristýna Hrušínská, Martin Písařík, Michal Novotný, Libor Hruška, Zdeněk Hruška, Kvartet Pavla Větrovce a ve videozáznamu Václav Vydra, Alexandr Hemala a Jan Hrušínský.

Dubnové představení obohatí hosté, jako jsou semaforské legendy Jiří Suchý a Jitka Molavcová. „Měli jsme možnost si na jevišti Jezerky vychutnat výkony Leony Machálkové nebo Petra Jandy. Já sám jsem trávil v mládí mnoho času ve frontách na lístky do Semaforu, a proto jsem nadšen, že na Jezerce v našem představení vystoupí také Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Už se na ně těším,“ uzavírá Hrušínský.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Jana Pertáková

Mohlo by vás také zajímat