Sněhová královna: rodinný muzikál s aktuálním pohledem na svět připravuje Lumír Olšovský
27.2.2014
Kategorie: Divadlo

Sněhová královna: rodinný muzikál s aktuálním pohledem na svět připravuje Lumír Olšovský

Nový původní rodinný muzikál Zdeňka Bartáka a Aleny a Jana Pixových byl napsán velmi volně na motivy známé pohádky Hanse Christiana Andersena. Tvůrci trochu odlehčili ponurost základního příběhu a nechali se jím inspirovat pro rozvinutí dalšího děje, zápletek a vztahů a rozšířili jej o další nové postavy.

Co v příběhu nadále zůstává, je nezměrná statečnost a láska Gerdy a její cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Oproti původnímu příběhu Gerda a Kay nejsou děti, ale mladý pár, který má před svatbou. Celý příběh nepřestává být zábavnou a napínavou pohádkou, ale díky novému pohledu se stává i příběhem velmi současným, aktuálním a srozumitelným. Pojetím i provedením se tak tento zcela nový muzikál Sněhová královna stává přitažlivým nejen pro děti, ale pro všechny generace.

Producenty jsou Pixa-production a ModelMusicTrust. Scénář napsali Alena a Jan Pixovi, autoři a producenti současného úspěšného muzikálu Kapka medu pro Verunku. Hudba Zdeňka Bartáka citlivě spoluvytváří děj a písně mají předpoklady stát se novými muzikálovými hity. Hudební aranžmá a nahrávka jsou dílem Daniela Bartáka. Představení doplní neotřelá choreografie Heleny Peerové a scéna Martina Černého, stejně jako kostýmy Kateřiny Bláhové. To vše složil do vzájemné harmonie režisér Lumír Olšovský.

Sněhová královna: rodinný muzikál s aktuálním pohledem na svět připravuje Lumír Olšovský

V titulní roli se představí Dagmar Patrasová. Navazuje tím na své nezapomenutelné role, které ji proslavily – Xenie v Arabele, postava Emilie Fernandéz a Káťi Jandové v seriálu Návštěvníci, nebo Královna Koloběžka první. Sněhovou královnou dokazuje svůj herecký talent nejen ve filmu a televizi, ale i na muzikálovém jevišti. Na pomoc si do dvou rolí v muzikálu pozvala Dáda i své dvě děti – Annu Julii Felixe Slováčkovi.

Obsazení dalších rolí bude oznámeno producenty po skončení konkurzu, který se konal 24. února 2014 v pražském Divadle Hybernia. Na konkurz bylo pozváno 200 herců, zpěváků a tanečníků.

Premiéra je naplánováno na 20. září 2014 v 18 hodin v Divadle Hybernia.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Adam Špánek, Petr Mráček

Mohlo by vás také zajímat