Ypsilonka chystá derniéru Vinobraní. Na repertoáru bylo téměř devět let
20.12.2013
Kategorie: Divadlo

Ypsilonka chystá derniéru Vinobraní. Na repertoáru bylo téměř devět let

Pražská Ypsilonka začne svůj program v novém roce úspěšnou hořkou komedií Svatá rodina, následně uvede derniéru Vinobraní v Ypsilonce aneb Dožínky operety, kterou navíc spojí s vernisáží výstavy plastiky „Ypsilonka“ Miroslava Mlynáře.

Studio Ypsilon po novém roce chystá zajímavé odbočky od klasického programu, ve kterém mohou diváci najít úspěšné tituly jako Svatá rodina v hlavní roli s Janou Synkovou a dalšími herci (Lenka Termerová, Renata Rychlá, Martin Dejdar, Jiří Lábus, Jiří Schmitzer, Miroslav Vladyka). A právě Svatou rodinu uvede 9. ledna jako první představení roku 2014.

Zkouška na operetu

V následujícím týdnu se na programu objeví derniéra „zkoušky na operetu“ Vinobraní v Ypsilonce aneb Dožínky operety. Vinobraní mělo premiéru 25. února 2005 a na repertoáru by tak na konci února bylo devět let. „Přesněji jde o zachycení zkoušky na operetu. K tomu nám vychází vstříc právě Nedbalovo Vinobraní, z něhož na jednu stranu vycházíme, ale kterého se na druhou stranu docela nedržíme a nadbíháme různým žánrovým odskokům na téma DOŽÍNKY OPERETY,“ uvedl při uvedení inscenace Jan Schmid, ředitel Studia Ypsilon.

Před představením navíc proběhne slavnostní vernisáž výstavy plastiky „Ypsilonka“ akademického sochaře Miroslava Mlynáře. Plastika byla spolu s dalšími dvěma díly, která vytvořil v letošním roce, umístěna v domovské Galerii Epicure® v Karlíně, od ledna do června se pak přesune a bude zapůjčena do prostor Studia Ypsilon.

Derniéra Vinobraní se uskuteční 14. ledna 2014 ve Studiu Ypsilon.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Studio Ypsilon

Mohlo by vás také zajímat