Stvoření Adama a Evy proběhne v Divadle Broadway
30.11.2013
Kategorie: Divadlo

Stvoření Adama a Evy proběhne v Divadle Broadway

Diváci oblíbeného divadla se mohou těšit na stvoření Adama a Evy, muzikál z pera známé autorky Haliny Pawlovské. Hra humorným způsobem pojednává o stvoření světa a tom, jaké to je v ráji nebo v pekle.

Muzikálu se ujal textař Boris Pralovszký za doprovodu autora hudby Bohouše Josefa. Na diváky čeká mnoho nadpřirozených postav, kterým autoři slibují nevydaná jména jako Mamon, Humus, Perverz či Mord. Komické a nadčasové pojetí hry nás má s malou dávkou ironie přenést až do současnosti. ,,Bude to atraktivní výlet, proletíme svět od prvního hříchu k hříchům současným a já na svoji čest slibuji, že se s celým týmem pokusíme dodržet jedenáctý bod Desatera, který jsem si dovolil připsat – nenudit,“ říká o hře režisér a scénárista Zdeněk Zelenka. Muzikálový nadšenci se mohou těšit na kvalitní choreografii Leony Qaši Kvasnicové a výtvarné pojetí Romana Šolce.

Inspirace životem

Jak sama autorka přiznala, psala libreto po nocích, což se jí v žádném z projektů ještě nestalo. Inspirací se jí stala nedávná událost v osobním životě, a to když odešel její milovaný muž. Nabídku na napsání komediálního muzikálu Adam a Eva však přijala s velkým nadšením, protože jak sama říká: „O stvoření světa nikdo nic přesně neví.“

Tvůrčí tým připravovaného muzikálu Adam a Eva

Tvůrčí tým připravovaného muzikálu Adam a Eva

O obsazení muzikálu se stále jedná, ve hře jsou taková jména jako Jakub Prachař, Veronika Žilková,Josef Vojtek, Martin Dejdar, Jiří Langmajer nebo Veronika Kubářová. Kompletní obsazení by produkce měla zveřejnit v lednových dnech. Na premiéru se můžeme těšit 17. dubna v Divadle Broadway.

Text, foto: Michaela Wenigerová

Přečtěte si také