Vysílá studio Jezerka: Jana Malá s Dášou Zázvůrkovou rozjely parádní hudební revue
13.10.2013
Kategorie: Divadlo

Vysílá studio Jezerka: Jana Malá s Dášou Zázvůrkovou rozjely parádní hudební revue

Divadlo Na Jezerce zařadilo do svého repertoáru originální hudební revue, kterou si vzala na starost mladá režisérka Tereza Němcová. Kromě zdařilých hudebních čísel diváci také ocenili humorné skeče a scénky.

Nuselská scéna Divadelní společnosti Jana Hrušínského si nadělila k desátému výročí muzikál, kterým obohatila čistě činoherní repertoár o jiný žánr. Je vidět, že dramaturgie je u Hrušínských velmi vytříbená, neboť dnes už má divadlo na programu i hudební revue s názvem Vysílá studio Jezerka.

Málokdo ví, že před lety právě v objektu dnešního Divadla Na Jezerce se opravdu vysílalo. Budova totiž sloužila Studiu Jezerka, někdejšímu televiznímu vysílání Československé televize. I proto divadelní novinku s živou muzikou Kvarteta Pavla Větrovce zahajuje černobílý záznam, v němž k divákům mluví moderátor Alexander Hemala.

Dáša Zázvůrková s Janou Malou

Dáša Zázvůrková s Janou Malou

Po ní se spustí show autorek a zároveň průvodkyň večera Jany Malé, která je v Divadle Na Jezerce k vidění v muzikálu Já, Francois Villon, a Dáši Zázvůrkové, jež účinkuje na Jezerce vůbec poprvé. Obě zpívající herečky se do projektu pustily s vervou, o čemž svědčí jejich výborná vystoupení při premiérovém díle. Navíc, kdo dosud neměl možnost se seznámit s Dášou Zázvůrkovou, po návštěvě Vysílání studia Jezerka si ji zajisté spojí coby roztomilou slečnu v podkolenkách, která má ráda žužu, o čemž tak přesvědčivě a energicky zpívala.

Písařík a Novotný zpívají Smlouvu svatební

Na jevišti se také představili Zdeněk Hruška, Martin Písařík, Michal Novotný a Felix Slováček jr. Zdeněk Hruška oslnil nejen vtipem, ale také zpěvem. Nejvíc pobavil Martin Písařík coby věčně nespokojený slovenský režisér Rišo. A že mu šla slovenština náramně.

Jeden z nejzábavnějších momentů pořadu bylo, když Písařík odešel ruku v ruce s Michalem Novotným, kteří v revue tvořili homosexuální pár. Jejich romantické pojetí písně Smlouva svatební z muzikálu Já, Francois Villon bylo nejlepším scénkou večera a pánové si tak za to zasloužili náležitý potlesk.

Ovace sklidil i čtvrtý zmiňovaný herec Felix Slováček jr., který zapůsobil nejen zdařilou sólovou hrou na saxofon, ale také komediálním talentem. Představil se mimo jiné v kostýmu růžového pantera.

Přišla i Leona Machálková

Jako ostřílená kometa na jevišti zazářila Leona Machálková, která zde předvedla hned několik svých písní. Divákům ale rozdávala i energii nejen díky zpěvu, nýbrž i komediálnímu nadání.

Průvodkyně večera s Leonou Machálkovou

Průvodkyně večera s Leonou Machálkovou

Celá show se nesla v příjemné kabaretní atmosféře, kdy nebyl prostor na to, aby se člověk byť jen na minutku nudil. Kdo má rád evergreeny od dvacátých let přes léta šedesátá až po současnost a zadá si v humorných scénkách, určitě ho novinka Divadla Na Jezerce nadchne.

Další vysílání proběhne na Jezerce 7. prosince od 15 hodin, tentokrát pod režijním dohledem Zdeňka Hrušky. Ani tentokrát nepřijdete o speciálního hosta Leonu Machálkovou, ke které se přidá také zpěvák Petr Janda.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Jana Pertáková

Mohlo by vás také zajímat