Příběh Kmotra s Lukášem Vaculíkem a Ondřejem Vetchým. Film, který možná ovlivní volby
9.9.2013
Kategorie: Film

Příběh Kmotra s Lukášem Vaculíkem a Ondřejem Vetchým. Film, který možná ovlivní volby

Nový český snímek Petra Nikolaeva je drama inspirované životem Františka Mrázka. Muže, který ovlivňoval více než kdo jiný zákulisí vysoké politiky. V hlavních rolích se představí Lukáš Vaculík, Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek a Vica Kerekes.

Novinkový thriller už dopředu vzbuzuje velké emoce. „Film Příběh Kmotra připomene jeden z největších pomníčků české kriminalistiky – násilnou smrt krále českého podsvětí Františka Mrázka. O tom, že byl vlivným mužem polosvěta českého byznysu, politiky a podsvětí, se vědělo dlouho. Ale až teprve po jeho vraždě vyšlo najevo, kam až sahala jeho chapadla moci. Odhalil to spis Krakatice, který policie vedla na Mrázka v letech 2000 až 2002“, přibližuje Jaroslav Kmenta, autor předlohy k filmu.

Kryštof Hádek a Lukáš Vaculík ve filmu Příběh Kmotra

Kryštof Hádek a Lukáš Vaculík ve filmu Příběh Kmotra

Autoři scénáře Petr Nikolaev a Miroslav Oščatka spolupracovali na scénáři i během natáčení s kriminalisty Karlem Tichým a Hynkem Vlasem (Krakatice a Pokr), kteří vyšetřovali obě kauzy sahající až do nejvyšších pater naší společnosti a nyní stojí mimo službu. Vycházeli též z přímých svědectví Mrázkových přátel a známých.

Příběh Kmotra s Lukášem Vaculíkem a Ondřejem Vetchým. Film, který možná ovlivní volby

V titulních rolích se objeví Ondřej Vetchý coby František Vedral a Lukáš Vaculík jako kriminalista Čestmír Cajthaml. Dále hrají: Kryštof Hádek, Vica Kerekes, Andrej Hryc, Filip Kaňkovský, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Vladimír Brabec a další.

Příběh inspirovaný životem Františka Mrázka. František Vedral začínal v 80. letech jako vekslák a postupně zbohatl na podvodech, bankovních čachrech, kuponové privatizaci, lobbingu a dalších činnostech. Přiblíží nám dobrodružství muže, který ovlivňoval – více než kdo jiný – zákulisí vysoké politiky. Napojení kontroverzních podnikatelů do nejvyšších pater politiky, ale i do struktury soudů, rozvědky a policie je vskutku fascinující. Jak je vůbec možné, že mu to i jeho přátelům z byznysu a politiky tak hladce procházelo? Kdo má nyní jeho archiv a co z něj zbylo? Z čeho pramenila moc a peníze starých veksláků – kapitalistů? Kdo převzal vliv? Kde jsou kořeny korupce v Česku? Položil Mrázek a spol. základy pro „českou cestu korupce“? To jsou všechno otázky, které otevírá Příběh Kmotra.

Příběh Kmotra vytváří osvědčený tým – režie a scénář Petr Nikolaev (Lidice, Báječná léta pod psa, Jménem krále, atd.), střih Adam Dvořák (Lidice, Martin a Venuše, Bobule, atd.) a produkční společnost U. F. O. Pictures (Lidice, Mamas & Papas, Bobule, Vrtané lahve, Kuky se vrací, atd.).

Příběh Kmotra možná ovlivní letošní volby. I proto se jeho premiéra posouvá na 24. října.

Více informací naleznete na oficiálních internetových stránkách filmu.

 

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Michaela Bruderová, Atelier Vav Film

Mohlo by vás také zajímat