Eva Olmerová ožije v novém muzikálu. Na programu je 30 exkluzivních představení
22.8.2013
Kategorie: Divadlo

Eva Olmerová ožije v novém muzikálu. Na programu je 30 exkluzivních představení

Příběh plný bolesti, nešťastných lásek, velkého talentu i osobitého životního přístupu. Takový bude nový muzikál věnovaný naší nejslavnější jazzové zpěvačce Evě Olmerové. Premiéra se uskuteční začátkem září v Divadle v Dlouhé.

Nastudování multižánrového představení se chopila nezávislá divadelní společnost NADŘEŇ PRODUCTION. Ta nabízí oblíbené muzikálové interprety, jako je Tomáš Trapl, Ondřej Ruml, Tomáš Savka, Roman Tomeš či Ivana Jirešová, na které se v muzikálu s názvem Nezemřela jsem…ze života Evy Olmerovémůžete těšit. „Do projektu mě nejdřív namočil můj muž Viktor Dyk. Pak z něj vystoupil a já zůstala. Zuzka (Zuzana Offenbartl – Dovalová, pozn.red.) mě svou energií přesvědčila, že to stojí za to, navíc by mělo jít o jiný typ muzikálu, než je zvykem, což je zároveň i umělecká výzva,“ tvrdí Jirešová.

Hlavní představitelku ztvárňuje sama autorka a režisérka titulu Zuzana Offenbartl – Dovalová. „Všechny nás zaujal spletitý osud této významné umělkyně, který byl ovlivnitelný despotickými zásahy komunistické moci a fatálními milostnými kolizemi. Eva Olmerová však kromě nadání a hudební geniality zároveň udivovala okolí i originálním humorem. To vše chceme v našem představení obsáhnout,“ říká Dovalová, kterou si můžete vybavit mimo jiné jako Julču z muzikálu Rebelové, uváděném v Divadle Broadway.

Připravovaný titul je představitelem trendu „a new musical“, vyjadřujícím potřebu mladých a progresivních umělců vrátit pojmu „muzikál“ jeho původní význam, tedy spojení živé hudby, tance a herectví u všech účinkujících.

Vstupenky zakoupíte od 490 korun na pokladně Divadla v Dlouhé nebo přes předprodejní síťTicketportal.cz.

Premiéra muzikálu Nezemřela jsem…ze života Evy Olmerové se uskuteční 7. září 2013 v Divadle v Dlouhé.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Oficiální web muzikálu

Mohlo by vás také zajímat