Veselé paničky windsorské přivítají stotisícího diváka. Jubilejní návštěvník získá zajímavé ceny
6.8.2013
Kategorie: Divadlo

Veselé paničky windsorské přivítají stotisícího diváka. Jubilejní návštěvník získá zajímavé ceny

Divácky velmi oblíbená komedie o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti Veselé paničky windsorské, která se na Letních shakespearovských slavnostech hraje již pátým rokem, se těší velké návštěvnosti. V těchto dnech přivítá svého jubilejního stotisícího diváka.

Skvělé režijní pojetí Jiřího Menzela, výborné herecké obsazení a překlad Martina Hilského jsou silnými atributy a zájem diváků o návštěvu představení neopadá, ba naopak. „Stotisícího návštěvníka přivítáme pravděpodobně na některé z repríz v týdnu od 12. srpna, kdy Veselé paničky windsorské uvádíme na naší letní scéně v Lichtenštejnském paláci v Praze na Malostranském náměstí. Každý návštěvník „Paniček“ má tak potenciální možnost stát se tím stotisícím a získat zajímavé ceny,“ říká umělecký ředitel slavností Libor Gross.

V hlavních rolích se představí Simona Stašová jako paní Pažoutová a Bolek Polívka v roli rytíře Jana Falstaffa. „Nejvíc se těším na Bolka Polívku, který mne, ale hlavně diváky, dokáže pokaždé spolehlivě rozesmát,“ říká Simona Stašová. V dalších rolích účinkují Jaromír Dulava, Jaroslav Satoranský, Rudolf Jelínek, Eva Režnarová nebo Jan Přeučil. Veselé paničky windsorské se hrají na obou scénách Letních shakespearovských slavností v Praze, a to 10. – 16. 8. v Lichtenštejnském paláci (HAMU) a 18. – 23. 8. na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Eva Režnarová v inscenaci Veselé paničky Windsorské

Eva Režnarová v inscenaci Veselé paničky Windsorské

Do 16. srpna se hraje velmi úspěšná hra Richard III.Jiřím Langmajerem a Klárovou Issovou v hlavních rolích. Závěrečná představení budou opět patřit letošní premiéře, svatební crazy komedii Sen noci svatojanské. Na její reprízy se můžete přijít podívat v termínech 25. 8. – 7. 9. Představení se koná na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Viktor Kronbauer

Mohlo by vás také zajímat