Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou brzy zavítají do Prahy
16.7.2013
Kategorie: Divadlo

Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou brzy zavítají do Prahy

Shakespearovské slavnosti jsou v plném proudu. Premiéru Sen noci svatojánské aktuálně doplňuje komedie Zkrocení zlé ženy, která se hraje v prostředí Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí. Pražský hrad zas přivítá Richarda III. s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou. Pouhé tři dny budou mít pražští diváci šanci vidět slovensko-českou verzi hry Dvaja páni z Verony.

Na scénu Nejvyššího purkrabství se vrátila loňská úspěšná premiéra Richard III., „Napínavý příběh Richarda si během loňských premiérových představení získal mnoho příznivců. Mnoha zájemcům se však nepodařilo koupit vstupenky, neboť byly brzy vyprodány. I proto je letos Richard III. zařazen do programu slavností, “ říká umělecký ředitel Libor Gross. Režisérem a autorem úpravy je Martin Huba. „Na Richardovi mě zajímá jeho tragická stránka pramenící z toho, že jde o bystrého, schopného a zároveň i hluboce zakomplexovaného člověka. Jeho hrůzné činy žene i vztek uraženého dítěte, kterému jeho vlastní matka vmetla, že je peklem jejího života. My chceme ovšem ukázat i jeho lidštější tvář, prohlašuje režisér.“

Na konci července dorazí do Prahy premiérově bratislavské představení Dvaja páni z Verony. Pouze po tři večery 29. – 31. července tak budou moci diváci navštívit komedii plnou rafinovaných slovních hříček, kde jednu z hlavních rolí hraje hudba. Na jevišti se objeví i živá ženská kapela. „Je to super. Zaprvé se mi ta muzika moc líbí. Napsal ji pan režisér Mankovecký a moc se mu to povedlo. Ty holky výborně hrají, výborně vypadají. Je to kvalita, která představení obohacuje a posunuje výš. Živá muzika je v představení vždycky bezvadná věc, chválí herec Lukáš Vaculík.“ Představení se hraje ve slovensko-české verzi a mimo Vaculíka se představí Zuzana Norisová, Ondrej Koval´ nebo Milo Král´.

Vstupenky se pohybují v cenovém rozmezí od 250 do 990 korun a jsou k dostání v síti Ticketportal nebo přímo na pokladnách obou scén (Nejvyšší purkrabství Pražského hradu a Lichtenštejnský palác na Malostranském náměstí). Pokladny jsou otevřeny od 15:00 do 21:00, a to vždy pouze v den, kdy se hraje. Začátky představení jsou obvykle ve 20:30 hodin.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Peter Frolo

Mohlo by vás také zajímat