Charlie Straight
5.7.2013
Kategorie: Hudba

Charlie Straight natočili snový klip k písni od Mňágy

Když tvůrce Vít Haratek slyšel píseň Goin‘ Blind ve verzi od kapely Charlie Straight, rozhodl se, že k této skladbě musí vzniknout i klip. Svoji píseň muzikanti z Mňágy a Ždorp nabídli třinecké kapele v rámci projektu Dáreček 2, v němž mnoho skupin přezpívalo hity populární Mňágy.

Kromě coveru, který s Charlie Straight nahrál přímo Petr Fiala z Mňágy, je nově ke zhlédnutí i fantazijní video. „Dáreček byl od počátku koncipován s tím, že na podzim 2012 bude mít pokračování. A právě k účasti na Dárečku 2 jsme oslovili kapelu Charlie Straight, a to ze stejného důvodu jako všechny ostatní kapely v tomto projektu. Považujeme je za bezvadné a talentované hudebníky a byli jsme zvědavi, co vytvoří,“ vysvětluje Fiala.

Píseň muzikanti nahráli ve studiu Jámor v produkci Ondřeje Ježka a milým překvapením pro fanoušky jistě je, že si zpěvák Charlie Straight Albert Černý zazpíval česky. „Pro mne to byla báječná neděle, během které jsem nenápadně pozoroval vznik nahrávky a velice jsem si to užil. Cesta od prvotní Albertovy představy byla velmi přirozená, docela netradiční – v úvodní části skladby hraje na elektrické bicí basák a ve druhé na živé bubny klávesák. Kromě bubeníka byli ve studiu všichni, a každý z nich měl k songu co říct. Klávesák je teda fakt extra třída, Albert ví, co chce, umí to ze sebe dostat a dopsal bezvadný kus textu. Basák má zase výbornej cit a představu o produkci. Takže dobrý! Výsledná nahrávka mi duchem, způsobem vzniku i zvukem trochu připomněla naše Demlové nadšenecké začátky- jen možná o level výš. To byl taky důvod toho, proč jsme tuhle verzi zařadili na Dáreček 2 jako první skladbu kompilace,“ popisuje Fiala.

Režisér klipu Vít Haratek, spolužák Charlie Straight z třineckého gymnázia, už pro kapelu vytvořil videoklip Platonic Johny, za který před třemi lety dostal cenu Anděl. „Když jsem předělávku Goin‘ Blindslyšel, zdálo se mi, že je pod povrchem skladby ukryta spousta drobných emocí. Byly to právě tyto drobnosti, s nimiž jsem chtěl pracovat a budovat kolem nich atmosféru. Vizuálno postavené kolem úvodní a závěrečné věty „v posledním vagónu oslepen světlem, semletý životem po celý čas“ a „dávno už nevnímám nic než jen tvoje teplo, jediné světlo“. Hledání světla na konci tunelu, beznaděj, zoufalství, smíření, naděje a radost,“ vysvětluje Haratek.

 

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Charlie-straight.webnode.cz

Přečtěte si také