Majáles 2013 nabídne bohatý program i několik inovací
28.4.2013
Kategorie: Hudba

Majáles 2013 nabídne bohatý program i několik inovací

Majáles Open Air se stal festivalem, který nejen otevírá sezónu zábavy pod širým nebem, ale do značné míry určuje trendy pro daný rok. I letošní účastníci se mohou těšit na řadu příjemných inovací. Pojďme se podívat, na co se návštěvníci mohou těšit.

Áčková stage je přizpůsobená propracované show kapely Kryštof, která ji předvedla na třech vyprodaných jarních koncertech turné k desce Inzerát. Součástí instalace jsou např. obří posuvné LED panely, zdvižná plošina, světelný park či velké molo, po kterém se hudebníci dostanou hluboko do publika. „Výběhy nám dovolují být v bezprostřední blízkosti s fanoušky, doslova mezi nimi, a to je skvělý zážitek,“ uvádí frontman kapely Richard Krajčo.

Vratné kelímky

Letošní ročník bude dozajista nejčistší – piva se totiž budou točit do zálohovaných kelímků z tvrdého plastu. Kelímek se dá pohodlně připnout za opasek či kapsu od kalhot. Největším přínosem je fakt, že se návštěvníci nebudou muset brodit záplavou plastových kelímků. „Na pohodlí a komfort prostoru jsme vždycky velmi dbali, ale kelímky na zemi byl neodstranitelný kolorit všech festivalů. To už je ale minulostí. Odhadujeme, že se takto zbavíme až 80% celkového odpadu,“ uvádí jeden z organizátorů akce Tomáš Zábranský. S konceptem vratných kelímků přišel jeden z hlavních partnerů akce – Plzeňský Prazdroj.

Festival bez nepříjemné ochranky

Pořadatelé společně s hlavním partnerem akce, softwarovou bezpečností společností AVG, připravili nový koncept festivalové ochranky – na první pohled totiž nepoznáte, že tam ochranka je. Namísto „bezpečáků“ v černém oblečení a se zlým pohledem nastupuje přátelská pořadatelská služba „AVG Festival Service“. Tito pracovníci jsou pečlivě proškoleni o celém fungování festivalu a rádi poradí a pomohou s řešením jakéhokoliv problému. Pořadatelská služba je integrovaná do systému bezpečnosti, zdravotní a požární ochrany.

Nabitý program

Letošní program je rozhodně nejbohatší za celou historii pražského Majálesu. Nabídne přes dvacet kapel špičky české hudební scény. Mimo jiné se představí populární Chinaski, Mandrage, MIG 21, Wohnout. Těšit se můžete i na koncert zlatého Slavíka Tomáše Kluse či známého písničkáře Xindla X. Vystoupí také více než desítku studentských kapel, které mají v rámci soutěže Gambrinus Excelent Talents šanci vyhrát pivo na rok zdarma.

Nehudební doprovodný program bude neméně pestrý. Návštěvníky čeká jak chillout zóna s „válecími vaky“ či internetová kavárna Idnes.cz, tak adrenalin v podobě výroby energie na oranžovém kole ČEZ, koulovačka s Tic Tac nebo T-music majálesové svatby před zraky tisíce diváků. Univerzitní zóna nabídne prezentaci studentských spolků pěti pražských univerzit i prezentaci zahraničních studentů, kteří si pro návštěvníky připravili cestu kolem světa.

Představí se nový král

Nový král Majáles bude zvolen přímo v průběhu festivalu. Letos se o titul uchází pět kandidátů – ti změří své síly v klání na dvou největších pódiích za účasti hlavních hostitelů večera – Jana Krause a Jakuba Koháka.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Oficiální web Mandrage

Mohlo by vás také zajímat