Báječné léto pokračuje. Román pro ženy a Biomanželka opět ve Švanďáku
28.4.2013
Kategorie: Divadlo

Báječné léto pokračuje. Román pro ženy a Biomanželka opět ve Švanďáku

Smíchovská scéna koncem června a začátkem září zve pražské i mimopražské diváky na divadelní přehlídku Báječné léto s Michalem Vieweghem. Ta nabídne dvě divadelní adaptace úspěšných Vieweghových bestsellerů. Diváci můžou vybírat z dvaceti uvedení. 

Román pro ženy s Jiřím Langmajerem

Svět dvaadvacetileté Laury není ničím výjimečný. Malý byt na pražském sídlišti, sdílený navíc s matkou. Ta naštěstí často cestuje po světě, protože nesnáší Čechy, skoro tak jako nesnáší igelitky. Pomalu vyprchávající vztah s Rickiem, který na Národní třídě prodává mobily. Noční telefony od kamarádky, které opět někdo zlomil srdce. A stereotypní život redakce časopisu Vyrovnaná žena. Nic zvláštního… Ovšem jen do okamžiku, než se objeví samotář Oliver. Pro Lauru málem „pan božský“, pro matku stárnoucí lůzr, kterého už nikdy v životě nechtěla potkat.

Hrají: Jiří Langmajer, Ljuba Krbová, Markéta Stehlíková / Hana Vagnerová, Barbora Poláková, Ivan Lupták / Jan Jankovský / Karel Heřmánek ml., Miroslav Hruška a Hana Chlebcová.

Divadelní adaptace: Dodo Gombár a Martina Kinská

Režie: Daniel Hrbek

Reprízy 2013:
17., 18., 20. a 21. června
9. – 14. září

<<< Čtěte recenzi na inscenaci Román pro ženy v Magazínu PraKultura

Biomanželka – svižná komedie o těžkostech manželství a nesnesitelných feministkách

Zdánlivě humoristický, ale rozhodně groteskní a vtipný příběh o tom, kterak se namistrovaný spisovatel Mojmír postupně propadá na hodnotovém žebříčku své manželky do druhé desítky, aneb jak se popelky mění ve vlčí ženy a co s tím, když ženy čůrají vestoje.

Hrají: Filip Čapka, Kristýna Frejová, Petra Hřebíčková, Tomáš Pavelka / Vasil Fridrich, Gustav Řezníček a Réka Derzsi / Irena Kristeková.

Divadelní adaptace a režie: Dodo Gombár

Reprízy 2013:
24. – 28. června a 2. – 6. září

Vstupenky na obě inscenace jsou v prodeji na pokladně Švandova divadla v cenových zónách 490 korun (sedadla v přízemí) a 390 korun (sedadla na balkoně). Na každé představení lze zakoupit i přístavek v hodnotě 290 korun.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Alžběta Jungrová

Mohlo by vás také zajímat