Letní shakespearovské slavnosti představí nejen Sen noci svatojánské. Vstupenky už jsou v prodeji
22.4.2013
Kategorie: Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti představí nejen Sen noci svatojánské. Vstupenky už jsou v prodeji

Začíná další sezona Letních shakespearovských slavností. Na nejstarší a největší přehlídku divadelních her Williama Shakespeara pod širým nebem v Evropě si již můžete zakoupit vstupenky v síti Ticketportal.

 

Vznik festivalu inicioval Václav Havel, který začátkem 90. let zpřístupnil Pražský hrad umělcům a veřejnosti. První shakespearovské představení tu proběhlo už v roce 1990 a od roku 1998 se tu Slavnosti pořádají pravidelně. Již 14 let je generálním partnerem skupina PPF.

 

Prvním představením pro veřejnost a zároveň letošní premiérou je svatební crazy komedie Sen noci svatojánské naplánovaná na pátek 28. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu. Těšit se můžete na Davida Prachaře, Hanu Vagnerovou, Martina Písaříka, Vandu Hybnerovou a další tváře.

 

Praha uvítá Dvaja pány z Verony. Přijde i Vaculík

 

Do Prahy zavítají Dvaja páni z Verony ve dvojjazyčné verzi a s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou v hlavních rolích. Chybět nebudou ani ostravští herci s představením Marná lásky snaha. Oblíbené „Shakespearovky“ nabídnou i reprízy inscenací Richard III., Zkrocení zlé ženy a Veselé paničky Windsorské.

 

Letní shakespearovské slavnosti potrvají do 7. září na otevřených scénách v Praze (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na nádvoří Hudební a taneční fakulty AMU), v Brně (hrad Špilberk), v Ostravě (Slezskoostravský hrad), ve Zvolenu (Zvolenský zámok) a v Bratislavě (Bratislavský hrad).

 

Všechna představení budou začínat ve 20:30 hod. Vstupenky zakoupíte již od 250 korun.

 

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat