jezerka-na-dotek
19.4.2013
Kategorie: Divadlo

Inscenace Lásky paní Katty a Na dotek oslaví na Jezerce „kulatiny“

Hned dvě inscenace oslaví v Divadle Na Jezerce svoji jubilejní reprízu. Lásky paní Katty s Jiřinou Bohdalovou budou slavit 200 repríz na scéně, Hřebejkův Na dotek se divákům představí již po sté.

Úspěšná komedie Lásky paní KattyJiřinou Bohdalovou v hlavní roli oslaví již 200. reprízu v úterý 30. dubna. Hru irského dramatika Briana Friela, v níž nechybí humor, životní nadhled i dojetí, odměňují diváci pokaždé bouřlivým aplausem.

Inscenaci nastudoval režisér Vladimír Strnisko a premiéru měla na podzim roku 2005. „Je to skvěle napsaná tragikomedie o lidském životě, o strastech i radostech. Zkrátka o tom, co lidé důvěrně znají. Navíc kromě vynikající Jiřiny Bohdalové, si diváci užívají i výborné herecké výkony jejích spoluhráčů. A když představení končí, chce se vám sedět a dívat se dál. Prostě divadlo, jak má být. Také proto se nyní Katty řadí mezi inscenace, které na Jezerce přesáhnou 200 vyprodaných repríz,“ uvádí principál divadlaJan Hrušínský.

Jiřinu Bohdalovou uvidíte jen na Jezerce

Divadlo Na Jezerce je jedinou divadelní scénou, na níž Jiřina Bohdalová hraje. „Vejde na jeviště a během deseti vteřin je celý sál „její“. Nedělá přitom nic, čím by odváděla pozornost od ostatních. Je mimořádnou osobností, kterou diváci milují a vědí, že ona si jich váží a nic na ně „nehraje“. Herečka od pánaboha, jejíž charisma ji dělá skutečně výjimečnou. Kdyby žila v anglicky mluvící zemi, ležel by jí u nohou celý svět,“ říká o populární herečce Jan Hrušínský.

Jiřina Bohdalová v inscenaci Lásky paní Katty

Jiřina Bohdalová v inscenaci Lásky paní Katty

V Láskách paní Katty dále účinkují Veronika Jeníková, Dana Syslová, Zdeněk Maryška, Jaroslav Satoranský, Rudolf Jelínek, Oldřich Vlach, Tereza Němcová, Věra Kubánková a Jaroslav Kepka.

„Stovka“ pro Hřebejkův dráživý titul

Svoji 100. reprízu má 9. května v Divadle Na Jezerce dráždivá tragikomedie Na dotek Patricka Marbera. Odpovědi na otázky, zda je to sex, anebo láska a jak to jen poznat, hledá režisér Jan Hřebejk, který inscenaci slavného anglického autora nastudoval. Spolu s herci můžeme v tomto příběhu zjistit, jak se liší prožívání milostných vztahů muže a ženy, zda je láska jenom hra, co s ní dokáže udělat žárlivost a zda užívání anonymního internetu může změnit lidské vztahy.

Představení baví diváky na Jezerce od roku 2006. „Inscenace Jana Hřebejka Na dotek nenechá nikoho z diváků chladným. Její téma i jevištní provedení jsou vzrušujícím divadelním zážitkem se strhujícími hereckými výkony Lenky Vlasákové, Kláry Issové i Kristýny Bokové a samozřejmě i jejich mužských protějšků, Jiřího Macháčka a Jana Dolanského. Podtitul, který jsme dali naší inscenaci – Věříte-li v lásku na první pohled, nikdy se nepřestaňte dívat – je dokonale naplněn a ručím za to, že od úchvatné hry pohled jen tak neodtrhnete,“ říká Jan Hrušínský.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Divadlo Na Jezerce

Mohlo by vás také zajímat