Letošní ročník Sázavafestu nabídne také akustickou scénu
8.4.2013
Kategorie: Hudba

Letošní ročník Sázavafestu nabídne také akustickou scénu

13. ročník multikulturního festivalu se vrací zpět k řece Sázavě a původní atmosféře. Návštěvníky přivítá krásné prostředí zámeckého lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Festival, který proběhne od 1. do 3. srpna 2013, představí dvě hlavní stage, a to sice taneční halu a jako novinku akustickou scénu. 

 

Tradiční festival představí stálici české hudební scény, kapelu Kryštof. Ostravskou partu v čele s Richardem Krajčem doplní pražská alternativní skupina Tata Bojs, která v roce 2004 získala čtyři Zlaté anděly za desku Nanoalbum a dodnes má velkou fanouškovskou základnu. Dále se představí nejstarší česká punková legenda Visací Zámek. Nebude chybět ani plzeňská partička Mandrage nebo ústecká kapela UDG. Vystoupí i XINDL X, kapela Portless a pražská skupina Pankix.

 

Objeví se také francouzská kapela Lyre Le Temps, která se na hudební scéně pohybuje již pět let a na posledním ročníku festivalu skvěle zazářila. Festival navštíví i úspěšná a populární hudební formace Peter Bič Projekt ze Slovenska, u nás známá především díky singlu Hey Now. Dalším interpretem je rock’n’rollová kapela Billy Barman, která sází na snadno zapamatovatelné melodie a nápadité texty. Ukážou se také Cellmates, trio z Bratislavy inspirované hudbou a stylem 50. let, které je držitelem prestižních Rockabilly Awards. Ze Slovenska k nám také zavítají No Name.

 

Vystoupí i Celeste Buckingham

 

Sázavafest 2013 navštíví hvězda mezinárodního formátu Celeste Buckingham, rodačka ze švýcarského Curychu, žijící dlouhodobě na Slovensku a finalistka druhé řady Česko-slovenské Superstar. Na české hudební scéně tato talentovaná zpěvačka zabodovala hitem Run run run, díky svému originálnímu zvuku. Těšit se můžete také na mezinárodní duo Mr. Dero & Klumzy Tung, které je oblíbené pro jejich energická živá vystoupení s prvky elektronické scény, hip-hopu, funky, dubstepu nebo drum’n’bassu, to vše kombinováno s klasickými songy.

 

Letošní ročník festivalu bude plný talentů, příkladem je norská hvězda s charakteristickým hlasem Hanne Kolstø. Jedná se o jednu z nejžádanějších zpěvaček a hudebních skladatelek v Norsku, její hudba je průřezem devadesátkového soundu a trip hopu. Na Sázavafestu se dále objeví velká hvězda z Austrálie Dub FX nebo členové původní kapely rakouské pěvecké legendy Falco, kdy zazní jeho největší hity. Těšit se můžete i na show All Sounds Allowed. Dále vystoupí dvě partičky z Maďarska Nemjuci nebo Turbo. Z Rakouska k nám na festival zavítají Gasmac Gilmore

 

Dance Mania Hall

 

Jeden z nejuznávanějších DJů a producentů od 90. let do současnosti přijal pozvání do Dance Mania Hall. Alex Christensen se zapsal do povědomí fanoušků elektroniky především v devadesátých letech jako U96. Produkoval také hity pro významné eurodancové projekty, jako jsou například ATC, Right Said Fred, Rollergirl nebo Marky Mark. Jeho zatím posledním projektem, na který získal inspiraci u ságy Twilight, je Jasper Forks. Právě pod tímto jménem přijíždí Alex Christensen zahrát první srpnový víkend do taneční haly Sázavafestu.

 

Na festivalu se objeví také český DJ a producent Époque Noir, který okouzlil Dance Hall už minulý rok svým live setem s kytaristou Tomas-Z. Pozvání přijal i talentovaný chorvatský DJ a producent Pyero, ve kterém roste obrovský potenciál pro elektronickou taneční scénu.

 

MTV Unlugged Stage

Hlavní mediální partner Sázavefestu – česká hudební televize MTV CZ – na festivalu naváže na kultovní edici MTV Unplugged. MTV Unplugged Stage se bude věnovat světovým i českým kapelám, které zahrají pro publikum čistě akusticky. Televizní stanice se postará také o kompletní informace v rámci Backstagepřímo ze Světlé nad Sázavou.

 

Text: Tereza Poništová

Foto: Oficiální web Sazávafestu

Mohlo by vás také zajímat