Jsou opravdu muži z Marsu a ženy z Venuše? To prozradí nový film Jiřího Chlumského
7.3.2013
Kategorie: Film

Jsou opravdu muži z Marsu a ženy z Venuše? To prozradí nový film Jiřího Chlumského

O tom, jak může dopadnout jedna nevinná sázka a jaké to je, když hlídá táta. Na to i mnohem více se můžete těšit v novém českém filmu Martin a Venuše, který má premiéru 7. března 2013.

Začíná to vždy stejně – velkou láskou. Příběh dvou lidí, kteří se snaží najít ve shonu každodenního rodinného života. Neobyčejnou a vtipnou formou přibližuje starosti každého z nás. Těšit se můžeme na skvělé herecké výkony a originální formou pojatý dětský svět, který nás nejen rozesměje a nutí nás přemýšlet o tom, co je vlastně v životě nejdůležitější.

Nová romantická komedie Martin a Venuše vznikla z per nadějných autorek Kristýny Dufkové a Andrey Jarošové. Situace z reálného života a také práce Au pair inspirovaly dvojici k napsání povedeného scénáře. Producent Adam Dvořák oslovil k tvorbě filmové hudby textaře a zpěváka Michala Hrůzu, což filmu velmi prospělo a je jednou z jeho nejcennějších složek. Vznikla titulní píseň Duše do vesmíru, kterou Hrůza nazpíval se zpěvačkou Klárou Vytiskovou.

Ve filmu excelují Marek Taclík, Kristýna Liška Boková, Tomáš Hanák a Jan Budař. V neposlední řadě také nové dětské herecké hvězdy Kitty Hort a Ella Dvořáková. Nebýt jich, nebyl by film tak výjimečný, protože právě děti jsou jeho hlavním pilířem.

Taclík otcem na plný úvazek

Děj filmu začíná na vernisáži, kde se Marek Taclík (Martin) seznámí se svou budoucí ženou Kristýnou Bokovou (Vendula). Jejich partnerský život se odvíjí podle klasického scénáře. Zamilují se do sebe, založí spolu rodinu a vychovají tři děti. Muž vydělá peníze a žena se stará o rodinu. Vendula začne mít pocit, že se ve své práci nerealizuje a je neustále s dětmi.  Martin se domnívá, že starat se jen o děti není vůbec nic těžkého. Kartami jejich vztahu zamíchá jedna sázka, která donutí Martina zkusit si roli otce se vším všudy.

Jak příběh dopadne, se přijďte podívat do kin. Čeká vás dávka humoru i dojetí. Jak říkají tvůrci, má sloužit ženám jako dar pro pobavení a mužům jako inspirace.


Text: Michaela Wenigerová
Foto: Atelier VavFilm

Mohlo by vás také zajímat