Britská kapela Hurts se připravuje na své turné EXILE
19.2.2013
Kategorie: Hudba

Britská kapela Hurts se připravuje na své turné EXILE

Elektro popové duo Hurts se po delší odmlce vrátí opět do Prahy v rámci evropského turné ke své nové desce. Mladíky z Manchesteru tak čeká krušný březen. Turné startuje pouhé tři dny po vydání alba.

Po celosvětovém úspěchu debutového alba Happiness, kterého kapela prodala dva miliony, tak jedenácti stopová nahrávka kapelu vystřelila mezi nejrychleji prodávané britské formace roku 2010. V roce 2011 v Praze vyprodali dva koncerty a navštívili také Sázavafest. Poté se Theo Hutchcraft a Adam Andersonna několik měsíců odmlčeli, aby mohli pracovat na své nové desce. Album Exile, které vyjde 11. března, je momentálně v předprodeji na iTunes.

Kapela nedávno zveřejnila i teaser k albu Exile, který slouží jako malá ochutnávka toho, na co se fanouškové mohou těšit. Video překročilo půl milionu zhlédnutí na YouTube. Teaser podkresluje ukázka ze skladby The Road, která se v novém albu také objeví.

Zatím byl zveřejněn první single Miracle, který si získal nespočet příznivců. Single půjde do prodeje 10. března, tedy o den dříve než samotné album.

Album Exile představí mladíci z Manchesteru živě na evropském turné, které je v tuto chvíli téměř vyprodané. Pouhé tři dny po vydání desky kapela odstartuje své turné v Kolíně nad Rýnem. Hurts budou mít i pražskou zastávku 28. března 2013 v Lucerna Music Baru. Bude to už po čtvrté, co se ukáží v Česku.

Text: Tereza Poništová
Foto: Facebook 

Mohlo by vás také zajímat