Plejtvák: inscenace napsaná pro Ivana Luptáka ožije v Cabaretu Calembour
13.2.2013
Kategorie: Divadlo

Plejtvák: inscenace napsaná pro Ivana Luptáka ožije v Cabaretu Calembour

Cabaret Calembour přichází s inscenací Plejtvák. Autorské divadlo, k němuž si odskakují absolventi činohry DAMU z velkých divadel a ve kterém rozvíjejí poetiku divadel malých forem i českého literárního kabaretu, tentokrát zdramatizovalo dobrodružnou cestu kostry plejtváka myšoka „z norského pobřeží na pražské nábřeží“.

Zatímco budova pražského Národního muzea prochází v těchto dnech rozsáhlou rekonstrukcí, jeho nejznámější, a až do roku 2017 návštěvníkům nepřístupný exponát ožije na prknech Cabaretu Calembour.

Hra Milana Šotka, který se zároveň ujal její režie, navazuje na zdařilé Borůvčí, které mj. v prosinci 2012 uvedla Česká televize v rámci cyklu Zveme vás do divadla. Plejtváka napsal přímo pro Ivana Luptáka, herce Divadla Na zábradlí, který se souborem vystoupí vůbec poprvé. Těšit se můžete na nejvyšší výskyt slovních hříček ve střední Evropě, samozřejmostí bude také skvělá hudba, které se opět ujal Igor Orozovič. Ústřední Ódu na plejtváka nahraje Cabaret Calembour dokonce s dětským pěveckým sborem.

První čtená zkouška novinky Plejtvák

První čtená zkouška novinky Plejtvák

Dalším vzácným hostem inscenace bude herečka Linda Rybová, která svůj hlas propůjčila velrybě. Plejtvák vznikl přímo pro malou scénu Studia Ypsilon jako součást projektu Ypsilon na druhou, v jehož rámci Braňo Holiček oslovil a přizval své spřízněné duše.

V dalších rolích uvidíte Lucii Polišenskou, Kláru Klepáčkovou, Jiřího Suchého z Tábora, Igora Orozoviče a Milana Šotka.

Premiéra se uskuteční 19. února 2013 v 19.30hod. na malé scéně Studia Ypsilon

O CABARETU CALEMBOUR:

Divadlo s červeným pudlíkem ve znaku založili roku 2008 Milan Šotek, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora. Oni jsou také svrchovanými autory všech textů a hudby. Na repertoáru mají inscenaceČertovská kvidoule (Borůvčí) a Cvidoule di Campo (Sukna), které uvádějí v Divadle Kampa. Od roku 2011 vystupují také s příležitostným a improvizovaným Kalavečerem Kalambúr. Poznávacím znakem jsou slovní hříčky, chytrý humor, živá hudba a radost ze hry.


Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat