Mladí tvůrci se vrhli na muzikál Sedmero havranů
7.1.2013
Kategorie: Divadlo

Mladí tvůrci se vrhli na muzikál Sedmero havranů

Na motivech slavného příběhu Boženy Němcové rozžívá hudební skladatel Pavel Trojan Jr. strhující hudební drama pro celou rodinu. Mladí autoři kombinují klasický muzikál anglosaské provenience a moderní hudebně-dramatické dílo, které i přes promyšlené a náročné kompozice nezapře velký hitový potenciál.

Nastudování nového muzikálu, který bude hostovat v pražském divadle Semafor, se chopil Pavel Ondruch. Hlavní postavu Bohdanky budou alternovat mladé herečky Veronika Savincová a Monika Sommerová. Prince ztvární Tomáš Vaněk, známý z muzikálu Já, Francois Villon. V dalších rolích se představí Marta Sovová, Dáša Zázvůrková, Vít Bečvář, Petr Besta, Jan Bochňák, David Bouša, Jiří Böhm, Jakub Hliněnský, Adam Koubek a Martin Šimek.

Příběh:

Bohdanka se svou ovdovělou matkou žije v osamělém stavení na kraji vesnice. Občas sice slyší podivné zoufalé krákání kol domu poletujících havranů, ale nepřikládá tomu žádný význam. Na rozdíl od její matky, do níž se každý ptačí výkřik zařezává jako osten. A když Bohdanka nalezne sedmero chlapeckých košil, matka se přiznává ke kletbě, kterou ve chvíli slabosti uvrhla na svých sedm synů, kteří se posléze proměnili na havrany. Bohdanka se rozhodne své bratry zachránit a přes nelibost matky odchází z domova vstříc úkolu a tedy i dospění.

Foto ze zkoušky muzikálu Sedmero havranů

Foto ze zkoušky muzikálu Sedmero havranů

Vstupenky zakoupíte za 190 korun na pokladně Divadla Semafor či přes oficiální webové stránkymuzikálu.

Premiéry nového muzikálu se uskuteční 10. a 11. ledna 2013 v Divadle Semafor.

Poslechněte si hudební ukázky:

Krvácí obzor
Hudba: Pavel Trojan Jr.
Text: Tereza Karpianus
Zpěv: Tomáš Vaněk
https://soundcloud.com/pavel-trojan-jr/krvaciobzor

Ukázka hudby z taneční scény
Hudba: Pavel Trojan Jr.
https://soundcloud.com/pavel-trojan-jr/bohdanka-na-ceste-demo

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archív muzikálu Sedmero havranů

Mohlo by vás také zajímat