RockOpera Praha představuje 7 proti Thébám
4.1.2013
Kategorie: Divadlo

RockOpera Praha představuje 7 proti Thébám

Nová metalová opera z dílny Pavly Forest a Milana Steigerwalda se sice v celé parádě představí premiérovým divákům až 18. dubna 2013, nicméně tvůrci se rozhodli vyzkoušet, jak bude publikum reagovat na zbrusu nové hitovky, ještě horké, teprve nedávno vytažené z pece. 

Proto RockOpera nabídla 19. prosince speciální koncertní verzi své nové metalové opery.

Je známo, že největším kamenem úrazu zdejšího prostoru, připomínajícího antický amfiteátr, bylo od samého začátku ozvučení. Zlé jazyky se dokonce nechaly slyšet, že prostor je neozvučitelný. Přitom právě kvalitní zvuk je pro existenci rockoper, které zde stojí na repertoáru, naprosto stěžejním. V nové metalové opeře 7 proti Thébám nám tedy tvůrci slibují kromě nového představení také nové a lepší ozvučení.

Známé tváře

Antický příběh 7 proti Thébám stojí dějově mezi Oidipem Tyranem a Antigonou, a jedná se o válečné tažení proti městu Théby.

Během koncertní verze se na pódiu střídaly známé tváře – Pavla Forest, Jan Toužimský, Kamil Střihavka, Žántí, Daniela Langerová, Petr Opava nebo Vlasta Horváth. Jednotlivé pěvecké výstupy byly – jak je místním dobrým zvykem – doprovázeny živou kapelou a oku lahodící ohnivou show na způsob Nového cirkusu, který je tolik populární například ve Francii (Cirque de Soleil).

7 proti Thébám

7 proti Thébám

Hudebně má 7 proti Thébám hodně blízko k předcházejícímu Oidipovi, což se zdá být jasným poselstvím pro skalní fanoušky – kdo má zdejší rockové opery v oblibě, tomu srdce zaplesá radostí, koho tato zábava zatím nepřesvědčila, ať nečeká nic diametrálně odlišného. Zatím to vypadá, že se dočkáme klasického – velmi vysokého! – standardu zdejší Meky české rockovo-metalové produkce, který neurazí a naprosto plní očekávání.

Afterparty v rukách Holdenu

Po přestávce se návštěvníci koncertní verze dočkali výborného bonusu v podobě těch největších hitovek z Antigony a Oidipa Tyrana, což vytvořilo tak elektrizující atmosféru, že ti, kterým se po skončení koncertu ještě nechtělo domů, mohli zůstat na afterparty, kdy se pódia zmocnila kapela Holden.

Pokud chcete s předstihem ukázku z této nové metalové opery ochutnat, je na YouTube pro představu píseň Chci tě svést v podání Jana Toužimského. Premiéra kompletního divadelního představení metalové opery je naplánovaná na 18. dubna 2013.

Text: Veronika Nováková
Foto: Štěpán Votava

Mohlo by vás také zajímat