Muzikál Kapka medu pro Verunku vychází na CD
23.11.2012
Kategorie: Divadlo

Muzikál Kapka medu pro Verunku vychází na CD

Nový pohádkový muzikál pro všechny generace se hraje teprve od září a už si za tu dobu vytvořil početnou fanouškovskou základnu. A právě příznivci díla Kapka medu pro Verunku mají důvod jásat, neboť si mohou písničky pustit i z pohodlí svého domova. Ve vinotéce pražského hotelu Marriott pokřtili herci a tvůrci novinkové CD.

Muzikál, který jsme vám již představili v naší recenzi, má za sebou 27 úspěšných repríz, o čemž svědčí stovky nadšených diváckých ohlasů a téměř tisícovka přátel na Facebooku. Za dva měsíce zhlédlo představení víc jak 10 000 diváků a předprodej na další měsíce v příštím roce ukazuje, že se muzikál bude hrát i v sezóně 2013/2014.

Kromě příběhu, kostýmů, scény a hereckých výkonů je strůjcem úspěchu tohoto muzikálu v neposlední řadě i hudba. Produkce se proto rozhodla vydat album s téměř všemi písničkami, které v muzikálu zazní. Písniček je na CD celkem 19, autory hudby jsou František Pytloun, Petr Kutheil, Tomáš Beran aKristýna Pixová, která je zároveň i autorkou textů.

Prostor zazpívat si na CD dostali téměř všichni

Deska je zajímavá tím, že na ní zpívá 35 účinkujících. Své sólové písně tu mají spravedlivě rozděleny například i tři představitelky Královny přírodních sil Bára Basiková, Martina Pártlová a Gábina Urbánková, sólovou píseň tu má i Kamil Střihavka, Míša Nosková a Míša Sejnová. Uslyšíte také Jiřího Zonygu, Miroslava Hrabě a Petra Kutheila, Ivanu Korolovou, Genny Ciatti a další zpěváky.

Peter Strenáčik s Míšou Sejnovou na křtu CD Kapky medu pro Verunku

Peter Strenáčik s Míšou Sejnovou na křtu CD Kapky medu pro Verunku

Ústřední písničku Pohlédnu na nebe zpívají Lucie Černíková a František Pytloun. Hudební doprovod neobstarává jen počítač, ale i řada živých nástrojů. Hudební režii měl na starosti Tomáš Beran, Petr Ackerman a František Pytloun, mix a mastering Petr Ackerman.

Autory scénáře jsou Alena a Jan Pixovi, kteří muzikál napsali podle původní pohádky známého televizního moderátora a autora JUDr. Jana Pixy. (Křest CD víceméně náhodně vyšel přesně na hodinu a den osmého výročí jeho úmrtí.)

CD jsou k dostání v pokladně Divadla Hybernia nebo na oficiálních webových stránkách Kapky medu pro Verunku.

Produkce představuje vánoční projekt Annonce a Armády spásy nazvaný splněné přání, ke kterému se Kapka medu také přihlásila. Chceme v něm plnit vánoční přání dětem z azylových domů a komunitních center. Zajímavá akce probíhá na internetu – na rozdíl od jiných akcí nic neplatíte. Stačí jen kliknout a …podívejte se zde.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Petr Perry Novotný

Přečtěte si také