Jaksi Taksi mají nový videoklip. Natočili ho během jednoho dne
21.11.2012
Kategorie: Hudba

Jaksi Taksi mají nový videoklip. Natočili ho během jednoho dne

Druhý klip z nejnovější desky pop-punkové formace byl natočen a vytvořen v extrémně krátkém čase 24 hodin. Točilo se od páté hodiny ranní a ve stejnou dobu druhého dne bylo dílo dokonáno.

Premiéru si novinkový klip k písni Cítím odbyl 20. listopadu 2012, a to přesně v 18:00 hodin. Je to v pořadí již druhý videoklip z aktuálního alba Signál. Jako první byla do videopodoby převedena skladba Maturitní večírek, jejíž klip vyvolal rozporuplné reakce u hudebních dramaturgů. Někteří jej odmítli odvysílat pro přílišnou obscénnost, pro druhé se musel materiál více či méně cenzurovat.

Souboj rozumu a citu

Nové video je zcela jiného charakteru, přesně podle tematického zaměření alba, které je o souboji rozumu a citu. Pokud byl Maturitní večírek podívanou na večírkové radovánky, Cítím je zobrazením výrazně skromnější, vystupují v něm pouze členové kapely, a nedočkáme se zde žádných šokujících scén.

Plně tak koresponduje s textem písně, a přináší otázku, zda v době, kdy máme vše nadosah, nezapomínáme na to podstatné. Zda velké množství možností a komunikace nezpůsobuje paradoxně o to větší osamocení člověka, zda nám to nebrání v uvědomění si sama sebe a zda je náš život v pořádku a nepotřebuje nějakou tu změnu.

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: