Semafor pomohl dobré věci
10.11.2012
Kategorie: Divadlo

Semafor pomohl dobré věci

Charitativní Koncert divadla SeMaFor byl ve znamení lidí dobré vůle. Provázeli jím Petr Macháček a Dáša Zázvůrková, kteří se projevili jako sehraná dvojice a od začátku do konce publikum bavili repertoárem, sestaveným nejen ze semaforských melodií – prostor dostali například i páni Voskovec s Werichem.

Mohli jsme slyšet písně z muzikálů Dobře placená procházka, Kdyby tisíc klarinetů nebo Zločin v šantánu, vše ve skvělém provedení sympatického mladého páru ZázvůrkováMacháček. Doprovod jim dělala swingová kapela Jakub Šafr Trio.

Dáša Zázvůrková a Petr Macháček připomněli Dobře placenou procházku

Dáša Zázvůrková a Petr Macháček připomněli Dobře placenou procházku

Charitativní koncert, který proběhl 8. listopadu, podpořila coby půvabný host také zpěvačka Leona Machálková, která překvapila písní od George Gershwina The Man I Love a srdcovkou z pera Karla Svobody Jsi můj pán. Duch Gershwinovy melodie se na podiu zdržel ještě s písní Summertime v podání Dáši Zázvůrkové. Na koncert zavítal také Václav Kopta.

Program obohatila Leona Machálková

Program obohatila Leona Machálková

Večer v tak příjemné společnosti plynul neuvěřitelnou rychlostí, nutno ale podotknout, že to nejdůležitější přišlo až nakonec. Hana Heřmánková, patronka nadačního fondu Slunce pro všechny, přinesla na pódium šek s výslednou částkou přesahující cifru 37 000 Kč, která se díky koncertu povedla vybrat. Výtěžek celé akce bude věnován na víceúčelové hřiště integrované mateřské školy v Kyšicích, která je součástí zařízení Slunce. Neutichající aplaus jen dokazoval, že peníze jdou na správnou věc, a že koncert rozhodně splnil svůj účel, když touto formou spojil příjemné s užitečným.

Dáša Zázvůrková a její Summertime

Dáša Zázvůrková a její Summertime

U příjemných věcí to s děkovačkou nekončilo, protože následovalo velkolepé pohoštění v divadelním baru ve formě sladkých i slaných chuťovek přímo z Kavárny Slunce, korunované velkým dortem, po kterém se jen zaprášilo.

Koncertem v Semaforu to pochopitelně nekončí, a pokud budete mít také zájem podpořit dobrou věc, můžete tak učinit třeba hned koupí originálního kalendáře nebo 26. listopadu, kdy se v Obecním domě chystá velká Benefiční aukce pro Slunce.

Text: Veronika Nováková
Foto: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také