Divadlo Semafor připravilo pro své diváky několik premiér
21.10.2012
Kategorie: Divadlo

Divadlo Semafor připravilo pro své diváky několik premiér

S novou divadelní sezónou přichází do Semaforu hned několik inscenací. Tou nejnovější je Laura a Oliver: reality show, jež nabízí pohled do intimního života fiktivních postav. Představí se v ní Jiří Suchý, Jitka Molavcová a nová herecká posila Karolina Gudasová.

Premiérově uváděná představení tak mají vykompenzovat derniéry hned sedmi titulů, mezi kterými byla třeba obnovená Kytice či Lysistrata. Pražská scéna je musela vyškrtnout kvůli jejich finanční náročnosti. Na programu divadla Semafor však několik titulů z předešlé sezóny zůstalo, a sice Hodiny jdou pozpátku, Mam´zelle Nitouche, Začalo to akordem a Levandule.

Nová představení, nové tváře

Nově se již na semaforském repertoáru objevily dva tituly, a to komorní hra Včera večer poštou ranní, což je obnovená a vylepšená premiéra úspěšného textapealu, jenž je probírkou korespondence mezi Jiřím Suchým a řadou známých osobností (např. Jan Werich, Jiří Voskovec, Miloš Forman, Jiří Šlitr, Miroslav Horníček, Miloš Kopecký, včetně bizarních dopisů od různých diváků). Představení je určeno pro trio hereckých představitelů – Olinu Patkovou, Jiřího Suchého a Jitku Molavcovou.

Divadlo Semafor připravilo pro své diváky několik premiér

Druhým novinkovým titulem je Kam se poděla Valerie? z prostředí ústavu, kam se odkládají hyperaktivní jedinci, již jsou ostatním na obtíž. V režii Jiřího Suchého v inscenaci hrají a za doprovodu kapely Semaforu pod vedením Jiřího Svobody zpívají Jolana Smyčková, Václav Kopta, Dáša Zázvůrková, Lucie Chlumská, Petr Macháček a také nové tváře Semaforu, Peter Veslár a Petr Šudoma (ty můžete znát z muzikálů Divadla Kalich) či mladičké herce Karolinu Gudasovou a tvář našeho Magazínu PraKultura Ondru Havla.

Pohled do tak trochu jiného světa reality show

Třetí premiérou, která se divákům poprvé představí ve čtvrtek 25. října 2012, je minimalistická komedie o třech hercích a čtyřech hudebnících Laura a Oliver: reality show. Jak samotný název napovídá, představení dává možnost nahlédnout do intimních životů lidí (stejně jako v reality show), až na to, že životy, které budete sledovat, jsou pouze fiktivní. Dva vysloužilí komici – Laura v podání Jitky Molavcové a Oliver ztvárněný Jiřím Suchým – a jejich objevitelka Xandra Dix – Karolina Gudasová. Vše za doprovodu kapely divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody. Nejbližší reprízy představení budou 26. a 27. října.

Další, připravovanou premiérou je titul Rytíři z Blaníku a krasavice Lída v režii Jiřícho Suchého a s hudbou Michala Pavlíčka. Představí se Lucie Černíková, Jiří Štědroň, Ivana Korolová, David Šír a další.

Divadlo Semafor, nejbližší premiéra: 25. 10. 2012 – Laura a Oliver: reality show
Reprízy: 26. a 27. 10. 2012

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Divadlo Semafor

Mohlo by vás také zajímat