Pyrofest: Žluté lázně nabídly plejádu koncertů a světelnou show
29.9.2012
Kategorie: Hudba

Pyrofest: Žluté lázně nabídly plejádu koncertů a světelnou show

Pyrofest je jedním z mála jednodenních festivalů, které se navíc konají v naší metropoli. Kromě samotných vystoupení populárních kapel a interpretů přítomným nabízí i velkolepou podívanou, která zaručuje ohňostroje na Vltavě, které nejsou k vidění ani na Silvestra.

Pyrofest v čele s moderátorem Liborem Boučkem začal už v 10 hodin, kdy se otevřela brána do podolských Žlutých lázní. Návštěvníky přivítali nepříliš známé skupiny Liwid a Running Sushi. Ve 13 hodin už ale na velké pódium „vtrhla“ punk rocková kapela Rybičky 48, která svůj koncert započala písní Holka na inzerát. I přesto, že celý týden byl ve znamení pochmurného počasí, sobotní den se na nás usmálo sluníčko. „Omlouváme se všem, že se vám nedíváme do očí, ale svítí nám sluníčko do ksichtu,“ pronesl fanouškům Kuba Ryba, který je frontmanem kapely.

Kluci z Rybiček střídali novější písně se staršími a zapojovali do zpěvu a tance návštěvníky. Mezi každým songem si neodpustili hlášku, koneckonců už jsme na to u těchto komiků zvyklí. Třeba před hitovkou Romantik nabídli trošku peprnější komentář „Kdo jste v páru, spárujte se, kdo ne, sáhněte si na přirození, ať nejste sami.“ Své komicko-pěvecké vystoupení, kterým hned nasadili vysokou laťku, zakončili populární Zamilovaný/nešťastná.

Xindl X

Xindl X

Na řadě byli již Airfare, kteří navodili rock ´n´ rollovou atmosféru. Fanoušci si tak s nimi zazpívali Radioa aktuální letní hit Summer Girl. Jako novinku prozradili, že chystají novou desku s názvem Young Man.

Chinaski a jejich početné publikum

Velký dav se sešel před pódiem na vystoupení hudební sestavy Chinaski. Ta nabídla všechny své „pecky“. Při energických 1970, Stejně jako já či Punčocháčích fanoušci zpívali a tančili, jak nejlíp dovedli. Michal Malátný si navíc neodpustil „rýpnout“ do politické situace, kdy v jedné písni okomentoval situaci s Kmentou. „Serem na politiku, máme tu dva ploužáčky,“ pronesl a kapela spustila Kláru a Drobnou paralelu, při kterých se přítomní jemně pohupovali do rytmu, nicméně právě energické songy vzbudily nejvíce ovací.

Na druhém, menším pódiu se již připravovala rocková sestava Clou, která neopomněla zahrát ani svůj nejstarší hit Island Sun, který dodnes hrají s oblibou některá naše rádia. Obecenstvo ocenilo parádní Snowy wings, For Tonight a Lean on My Shoulder. A stejně jako jejich kolegové z kapely Airfare, i Clou udělali fanouškům radost zprávou o nové desce, která by měla vyjít 15. října.

Clou

Clou

Den se tak přehoupl do druhé poloviny, kterou pomyslně odstartovali Toxique. Jejich hlavní členka, zpěvačka Klára Vytisková opět šokovala svým outfitem, díky kterému ji nikdo zaručeně nemůže přehlédnout.

Toxique

Toxique

Večer se pomalu blížil, a tak jste na nejednom svém „sousedovi“ začali zaznamenávat střípky dobré nálady, která byla spuštěna nejen výborným programem, ale už i alkoholickým opojením, kdy to prostě díky několika stánkům svádí zajít. A možná i proto se na Xindlovi X tančilo jako o život. Hudebník připomněl svého Anděla, ale také upozornil na svou Zlatokopku.

Romantický večer s legendami Nazareth

Blížila se osmá hodina večerní a s ní i hosté až z Británie. Nazareth se představili obecenstvu Žlutých lázní v plné sestavě a s nasazením jim vlastním. Koho by neočaroval romantický hit Love Hurts víc než ve večerní Praze u Vltavy?

Nazareth

Nazareth

Nato následovalo výtečné zakončení večera. Tím je právě tento festival jedinečný, neboť jako jediný nabízí výbornou audiovizuální show, plnou světelných efektů a jedinečných ohňostrojů na Vltavě, které neuvidíte ani na Silvestra. Parádu v podobě pyrotechnických, vodních a zvukových efektů připravili vítězové mnoha mezinárodních soutěží – Flash Barrandov.

Taková byla tečka za výborně stráveným večerem, plný příjemné hudby, slunečného počasí a krásné atmosféry. Pyrofeste, těšíme se zase za rok, na viděnou!

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Michaela Wenigerová

Přečtěte si také