Muzikál Pomáda přichází na scénu Divadla Kalich
5.9.2012
Kategorie: Divadlo

Muzikál Pomáda přichází na scénu Divadla Kalich

Muzikálový hit Pomáda slaví v rámci celosvětových oslav 40. výročí premiéry na newyorské Broadwayi. Čeští fanoušci se tak můžou těšit na sto exkluzivních představení v režii Jána Ďurovčíka.

Stejně jako před dvanácti lety v divadle Spirála na pražském Výstavišti, tak i nyní bude legendární muzikál pod režijním dohledem Jána Ďurovčíka. Ten momentálně společně s účinkujícími ladí poslední detaily novější verze, která bude uváděna v Divadle Kalich.

Herecké obsazení muzikálu vzešlo z konkurzů, v nichž bojovalo o role až 400 zájemců, dalších 100 o místa v company. Producent Michal Kocourek s režisérem Jánem Ďurovčíkem vybrali převážně absolventy a studenty konzervatoří či vysokých uměleckých škol.

Muzikál Pomáda přichází na scénu Divadla Kalich

Titulní roli Dannyho ztvární Roman Tomeš, Přemysl PálekJan Kříž. Představitelky Sandy se ujme Nela Pocisková, Kateřina Steinerová a Veronika Gidová. Můžete se těšit i na mladé talenty Ivanu KorolovouDavida Gránského, Ninu Horákovou, Tomáše Löbla a na mnoho dalších.

Herecké jistoty Kalichu

Obsazení vévodí jména hereckých jistot muzikálových inscenací Kalichu, jako je Peter Veslár, Juraj Bernáth či Zbyněk Fric, jenž účinkoval i v minulém nastudování Pomády v roli Dannyho, a další.

Muzikál Pomáda přichází na scénu Divadla Kalich

V různých světových nastudování muzikálu Pomáda bývá častým zvykem, že v roli Anděla strážného vystupují hvězdní hosté. Pražská inscenace se k tomuto principu připojuje. Role se chopí třeba Kamil Střihavka a Pavel Vítek. Nicméně seznam představitelů Anděla se bude postupně rozšiřovat o další jména, a to stálice naší hudební a muzikálové scény.

Premiéra proběhne 6. září 2012 v Divadle Kalich.

Text: Michaela Rochovanská
Foto, video: Michaela Wenigerová

Přečtěte si také