Festival Okoř vyprodán. Fanoušky potěšili nejen Mandrage a Kubišová
26.8.2012
Kategorie: Hudba

Festival Okoř vyprodán do posledního místa. Fanoušky potěšili nejen Mandrage a Kubišová

Dvanáctý ročník jednodenního Festivalu Okoř hlásil již několik dní dopředu „vyprodáno“. Fanoušky hudební scény tak přilákala jména jak moderních kapel tak také legendárních interpretů.

Přehlídka populárních českých a slovenských kapel na romantické Okoři se konala v sobotu 18. srpna. Návštěvníky kromě výborné festivalové nálady a pečlivě vybraného programu dodalo energii i velmi slunečné počasí.

Festival po úvodním slovu moderátorky TV Óčko Terezy Tobiášové začal koncertem populární plzeňské sestavy Mandrage, která „vlítla“ na pódium s energickou písničkou Mechanik a hned na začátku kapela dokázala roztancovat obecenstvo. Někteří měli tu smůlu, že skupinu neviděli úplně celou. Akce hlásila vyprodáno, a tak se jen málokdo dokázal „probojovat“ do spoje Praha-Okoř a následně se pak „prorvat“ davem fanoušků před vstupem do areálu.

Po známých hitech jako např. Šrouby a matice, Hledá se žena a Františkovy lázně kapelu vystřídali Slováci Horkýže slíže, i když na programu měli být Airfare. Slovenská kapela předvedla několik hitů ze svého „peprnějšího“ repertoáru. Následovalo mladé česko-americké trio Airfare, které známe především díky písni Sorry, Baby, jež oživuje reklamu na jeden alkoholický nápoj. Jeden ze členů nezapomněl na začátku svého vystoupení zanotovat tematickou píseň Na Okoř je cesta jako žádná ze sta….

Kromě kapel se ale na pódiu vystřídalo také několik interpretů. Velký potlesk si zasloužila legendární Marta Kubišová. Ta za doprovodu klavíristy Petra Maláska vystřídala moderní atmosféru za příjemné retro. Připomněli jsme si díky ní třeba Modlitbu. Obecenstvo za to zpěvačku odměnilo potleskem ve stoje, kterého se účastnili i návštěvníci jinak slunící se na dekách. Následoval Michal Hrůza a jeho Kapela Hrůzy, která ve svém repertoáru pro daný večer nezapomněla ani na chytlavou píseň, kterou známe coby upoutávku na Vyprávěj.

Potlesk pro Kluse

Dále pokračoval večer v doprovodu zpěvačky Anny K., která své příznivce potěšila nejen osvědčenou písní Nebe, ale také songy z nového alba. Velmi početné publikum se sešlo před pódiem na Tomáše Kluse, našeho stříbrného slavíka. Jeho písně se satirickým textem a provokativní konverzace s přítomnými nenechali nikoho chladným. Zastal se také ruské punkové kapely Pussy Riot, která za nedovolené vystoupení dostala dva roky vězení.

Bonusem večera bylo originální pojetí „hitovky“ MIG 21 Malotraktorem, ve které společně s kapelou zazpíval  právě tolik oblíbený Klus a na bubny doprovázel bubeník Pavel Zbořil. Velkých ovací se dočkali i komici Nightwork v čele s Vojtou Dykem. Příjemně strávený večer pak zakončil zpěvák a hudebník David Koller, který si dokonce jako hosta přivedl Barboru Polákovou, kterou proslavila píseň Kráva.

A na závěr poděkování za pořadatele od Hanky Petřinové: „Moc ráda bych všem návštěvníkům poděkovala nejen za přízeň našemu festivalu, ale i za fantastickou atmosféru, kterou na místě dokázali vytvořit. Těšíme se zase na naše společné shledání za rok, v sobotu 17. srpna 2013.“

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Jan Rochovanský

Přečtěte si také