Kluci z Dymytry spolupracují s nejkrásnějšími dívkami Prahy
6.7.2012
Kategorie: Hudba

Kluci z Dymytry spolupracují s nejkrásnějšími dívkami Prahy

Kluci z Dymytry finišují se svým novým CD Neonarcis, které vychází už v polovině července. Metalisté natočili singl s příznačným názvem Ocelová parta. Nahráli jej za doprovodu nejkrásnějších dívek z České asociace amerického fotbalu. Tím ovšem zdánlivě protikladná spolupráce nekončí.

Natáčení singlu Ocelová parta, které by se dalo příznačně pojmenovat krásky a zvěř, probíhalo v příjemné atmosféře, a proto jak Dymytry tak dívky na spolupráci v blízké době rádi navážou. V průběhu léta je totiž naplánováno společné natáčení videoklipu k singlu.

Novinkovou skladbu Ocelová parta složil kytarista Jiří „Dymo“ Urban a text napsal frontman kapely Jan „Protheus“ Macků.

Parta ostřílených hudebníků

Kluci z Dymytry, kteří je pověstní vystupováním ve svých typických maskách, jsou partou skutečně ostřílených hudebníků.

Kytarista Jiří „Dymo“ Urban v minulosti působil v kapele Aleše Brichty, bubeník Miloš Meier pro změnu hraje s takovými hudebními ikonami, jako jsou Kamil Střihavka nebo Michal Pavlíček. Navíc oba dva aktuálně hrají také se známým rockerem a muzikálovým zpěvákem Václavem „Noidem“ Bártou v jejich společné kapele NOID.

Frontman Dymytry Jan „Protheus“ Macků si zazpíval s Evou Urbanovou v RockOpeře Antigona, dva roky účinkoval v pořadu České televize Malá farma a od letošního září se stává pedagogem Mezinárodní konzervatoře Praha.

Na pomyslném hudebním metalovém nebi se Dymytry rychle vyšvihli mezi top kapely, nasbírali několik hudebních ocenění a jsou pravidelným hudebním hosty největších festivalů u nás.

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také