Sázavafest brzy vypukne a nabízí multikulturní podívanou
5.7.2012
Kategorie: Hudba

Sázavafest brzy vypukne a nabízí multikulturní podívanou

Už začátkem srpna vypukne v pořadí již dvanáctý ročník multikulturního festivalu Sázavafest. I letos se bude konat v Benešově. Všechny stage nabídnou to nejlepší z české i zahraniční hudby, a dokonce třikrát vystoupí kapela Sto zvířat.

Hned první den se můžeme těšit na kapely Rybičky 48, Wohnout, Visací zámek a Sto zvířat, kteří mají v plánu během celého festivalu zahrát sto písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies, Čerstvees. Tento den zazpívá také oblíbený Kamil Střihavka. Dále vystoupí Koblížci (jejich nový song Už mě nenajdou je novinkou v hitparádě Óčko Chart), nizozemská kapela We Cook With Fire, Reverends, Soustrast a mnoho dalších.

Přijďte na zahraniční hvězdy

V pátek spatříme spoustu známých tváří, jako jsou členové skupiny UDG, Nightwork, Mig 21, Monkey Bussines, opět Sto zvířat a zpěvačka Aneta Langerová, vítězka prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar. Tento den je také nabitý zahraniční hudbou, zazní písně kapely Motolov (hiphopeři z Mexika), Fun Lovin‘ Criminals (USA), Stonebridge (Švédsko), Yellow Umbrella (Německo), Paranoid (Slovensko) a Skindred, britská skupina, jež jako jediná zkombinovala prvky punku, rocku, metalu, reggae a elektronické hudby.

Zazní také to nejlepší z taneční hudby 21. století. Dorazí DJ Sak Noel a Mike Candys, švýcarský DJ, jenž ovládá hitparády svým hitem One Night in Ibiza.

Poslední den proběhnou koncerty skupin Lety Mimo, Vypsaná Fixa, Mandrage, Mňága a Žďorp, Goodfellas a opět zazní písně sestavy Sto zvířat. Účinkovat bude i Tomáš Klus, Petr Spálený, Gábina Gunčíková a Katarina Knechtová. Ze zahraničí vystoupí kapely Cosmonautix (Německo), Lyre le Temp(Francie), Kaiser Chiefs (Velká Británie), Sattatree (Německo), Frantic Sunday (Švédsko), Green Frog Feet (Německo). Dále uslyšíme písně anglického zpěváka Paula Oakenfold  a australská zpěvačky Coby Grant.

Tento den nepatří jen hudbě, ale také literatuře, můžeme se těšit na spisovatele Michala Viewegha, který se bude účastnit při vystoupeních skupin Mňága a Žďorp a Ztracná existence.

Sázavafest proběhne 2. až 5. srpna 2012 v Benešově.

 

Text: Nikola Soprová
Foto: Sázavafest.cz

Přečtěte si také