Benátská noc zaručuje plně nabitý program. Vystoupí i Bryan Adams
25.6.2012
Kategorie: Hudba

Benátská noc zaručuje plně nabitý program. Vystoupí i Bryan Adams

Koncem července vypukne Benátská noc. Tento hudební festival letos oslaví své 20. výročí a bude tu pro návštěvníky celé čtyři dny. Jako každý rok se bude konat v areálu Vesec v Liberci. Na své si přijdou milovníci rocku, popu, metalu, slovenské hudby i zahraniční hudby.

Čtvrtek započne ve stylu slovenské noci. Jako první vystoupí kapela Popcorn drama, těšit se můžeme i na mladou zpěvačku Kristinu Pelákovou, známou pod uměleckým jménem Kristina. Jako další vystoupí hudební formace Tublatanka, No Name, The Paranoid a zpěvák Peter Nagy. Večer zakončí kapela Horkýže slíže.

Páteční program je nabitý metalovou hudbou. Vystoupí například skupiny Dymytry, Arakain, Krucipüsk, Doga a zpěvák Aleš Brichta. Obdivovatele rocku potěší svou přítomností kapely Hush, Jackye, Škwor, Support Lesbiens  a zpěvák Jiří Macháček se svou kapelou Mig 21. Odpoledne bude patřit poslední dobou velmi oblíbené punkové hudební sestavě Rybičky 48.

Ze zahraničních interpretů se můžeme těšit na německou skupinu Gamma Ray a večer vystoupí také legendární zpěvák Bryan Adams. Pro fanoušky diskotékové hudby je k dispozici DJ Pavel Cejnar a od jedné hodiny vypukne Silent disco.

Sobotní program bude patřit známým osobnostem. Tento den zazní písně skupiny Chinaski a Kabát. Fanoušky potěší také zpěvák Petr Kolář, Michal Hrůza (bývalý člen skupiny Ready Kirken), showman Dan Nekonečný a zpěvačka Anna K. Ani dnes nebude na programu chybět metal a rock v podání skupin Vypsaná Fixa, Persona signet, Turbo a Blue Efect.

Zazpívají i Sunrise Avenue

Nejen pro mladé obdivovatelky vystoupí kapely Mandrage, Jaksi Taksi, Exots a Eddie Stoilow. Jako hřeb večera vystoupí finští Sunrise Avenue, kteří letos slaví 10 let. I dnes se můžeme těšit na DJ Pavla Cejnara a Silent disco.

Sunrise Avenue

Sunrise Avenue

V neděli vystoupí skupiny Abba Stars a Votchi a plzeňská punková kapela Znouzecnost. Účinkovat bude zde i oblíbený zpěvák Tomáš Klus. Dále také mladé zpěvačky Debbie a Patricie. Festival zakončí zpěvák Daniel Landa.

Kyvadlová doprava zdarma

Pro návštěvníky, kteří budou na festival cestovat vlakem, je doporučený výstup na hl. nádraží v Liberci. Odtud můžou dále pokračovat kyvadlovou dopravou přímo do festivalového areálu. Autobusy jezdí každých 15 minut a pro návštěvníky festivalu jsou zdarma.

Autobusové nádraží se nachází cca 200 m od areálu festivalu. Odtud také jezdí kyvadlová doprava přímo do areálu. Pro cestující z Prahy je zřízena speciální festivalová linka z Černého mostu přímo do areálu festivalu a každý den po skončení programu zpět.

Na místě jsou zřízena velkokapacitní parkoviště určena pouze pro osobní vozy. Veškeré parkování je zpoplatněno.

Ubytování a stravování

Stejně jako každý rok se agentura Toi Toi rozhodla zřídit stanové městečko. Cena ubytování je 300 korun za osobu. V kempu, který je umístěn v bezprostřední blízkosti areálu, je k dispozici 24hodinová recepce. Dále také bezpečnostní schránky, hřiště, půjčovna sportovních potřeb, sprchy, toalety, denní restaurace, noční bar a spoustu dalších věcí pro zpříjemnění pobytu. Areál je oplocen a hlídán bezpečnostní agenturou.

Během festivalu je možné se stravovat v krytých velkokapacitních restauracích, stáncích, pivnicích, čajovnách a kavárnách, nechybí ani strava pro vegetariány.

Na Benátské noci je k dispozici 24 hodin denně zdravotní služba Českého červeného kříže. V případě nouze můžete též kontaktovat členy pořadatelské služby.

Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti společností Ticketportal.
Více informací najdete na www.benatskanoc.cz.

Text: Nikola Soprová
Foto: Benátská noc

Přečtěte si také