Votvírák 2012 otevřel letní festivalovou sezónu
20.6.2012
Kategorie: Hudba

Votvírák 2012 otevřel letní festivalovou sezónu

Votvírák zahájil o víkendu 15. – 17. června festivalovou sezonu roku 2012. Nabitý line-up přilákal na 50 tisíc hudebních fanoušků. Účastníci se mohli těšit z kvalitního hudebního programu i výkonů mnoha interpretů.

Čest zahájit festival získala kapela Na3je, která se do svých instrumentů opřela v pátek ve 14 hodin. Postupně se o perfektní páteční rozjezd postarali další vynikající muzikanti české i slovenské hudební scény.

Víťa Starý z kapely Mandrage

Víťa Starý z kapely Mandrage

Skvělou atmosféru přinesly kapely jako Imodium, Mňága a Žďorp, Mig 21, Mandrage, UDG či Václav Neckář se skupinou Bacily. Tito a další hudební interpreti se vystřídali na CENTRAL STAGE festivalu. Na ROCK STAGE naběhly rockové legendy jako Arakain, Škwor, Harlej a také hlavní hřeb večera slovenští Desmod. Jedinečné završení pátečního večera přišlo se skupinou Clou. Proudící davy fanoušků byly důkazem výborné volby hudebního programu. Tisícovky vytrvalců pak do rána hostila non-stop zóna festivalu, včetně párty stanu Rádia Hey, kde se hudební labužníci mohli pustit do víru tance.

Sobotní den ovládly nejen tropy

Druhý, sobotní den se nesl až v tropických teplotách a o zábavu měli postaráno jak hasiči, kteří kropili rozpařené návštěvníky, tak i záchranáři, v jejichž rukách se ocitli unavení a vyčerpaní fanoušci.

Pro hudební fajnšmekry byla připravena další báječná hudební dávka. Na CENTRAL STAGE to roztočili například Skyline. Následovaly oblíbené kapely Airfare, Olympic, Chinaski a Charlie Straight, kteří se postarali o značné hudební potěšení.

Chinaski

Chinaski

Na podiu HIP HOP STAGE zarepoval například Lipo, Strapo spolu s DJ Spinhandz či DJ Miko.

Pop-punková atmosféra přišla s kapelou Rybičky 48, kterou poté vystřídal punk-rockový styl skupin Iné Kafe a Visací Zámek na ROCK STAGE. Festival nachystal i celou škálu dalších hudebníků.

Zatímco rychlá dešťová přeháňka při vystoupení kapely Olympic od stage odehnala do přilehlých stánků či výčepních stanů pouze minimum lidí, popůlnoční hrozba prudkého větru charakteru vichřice směřujícího do prostoru letiště urychlila závěr celého festivalu Votvírák 2012.

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat