Festival Votvírák nabídne to nejlepší z české hudby
28.5.2012
Kategorie: Hudba

Festival Votvírák nabídne to nejlepší z české hudby

Přesně v polovině června v odpoledních hodinách se otevřou brány festivalového areálu na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích. Současně s tím začne v pořadí již šestý ročník největšího multižánrového hudebního festivalu u nás. Votvírák nabídne nespočet českých a slovenských kapel.

Oficiální otevření letní festivalové sezóny se pomalu ale jistě blíží. Zaměření festivalu Votvírák na českou a slovenskou hudební scénu, a žánrově především na oblast rocku, popu a hip hopu zůstává zachováno. Kromě osvědčených stálic hudebního nebe se návštěvníkům představí také několik nových jmen, které si možnost vystoupení na Votvíráku museli vybojovat u příznivců Festivalu v soutěži Votvírák Talent.

Pátek bude patřit nejen Mandrage, UDG a Arakainu

Fanouškům se v pátek 15. června představí třeba čerstvý držitel Andělů a dnes asi v českém éteru nejhranější tuzemská kapela Mandrage, dále Mňága a Ždorp, skvělí šoumeni Jiří Macháček a Mig 21, Sto zvířat se svojí „zvířecí“ muzikou, oblíbení UDG, populární skupina Tleskač a vůbec poprvé také Václav Neckář. Rock a punk bude znít festivalovým areálem opravdu naplno, letos „třicetiletou“ skupinu Arakain na podiu postupně vystřídají Harlej, Škwoři, NVU, Doga nebo Alkehol. Těšit se můžeme také na hosty ze Slovenska – skupinu Desmod nebo na Blue effect.

Hip hop stage rádia Spin nabídne především unikátní novinku a v Čechách v tomto rozsahu ještě nikdy nerealizovaný projekt „živého hraní“ kapely Livě band, která doprovodí hned šestici vystupujících (Majka Spirita, Prago Union, Moju Reč, Vec, Mc Gey nebo Champion Sound). Přípravu kapely na takto náročný projekt můžete průběžně sledovat na festivalovém webu.

V nově zřízené HelpMusic stage ve festivalovém stanu se pak můžeme těšit na vystoupení tradičního účastníka festivalu Votvírák Báry Zemanové nebo kapel Volant, Ticho de pre Cupe či Crossband.  Na jejich vystoupení naváže rockotéka rádia Hey, kterou ukončí až svítání.

Sobotní souboj generací

V sobotu bude Votvírák opravdu rozmanitý. Na své si přijdou také hudební pamětníci nebo ti fanoušci české hudby, kteří na festivaly běžně nejezdí. Na Centrální stage hlavního partnera Festivalu společnosti Tonava totiž vystoupí ve své jubilejní padesáté sezóně nestárnoucí Petr Janda se skupinou Olympic. Kapela Chinaski zahraje line-up sestavený v hlasování fanoušků pouze pro Votvírák 2012. Nový projekt představí Lešek Semelka. Mladší hudební generaci pak budou reprezentovat především Charlie Straight  a objev roku kapela Goodfellas.

Chinaski zazpívají písně na přání svých fanoušků

Chinaski zazpívají písně na přání svých fanoušků

Také rocková stage bude ve znamení „souboje generací“. Ine Kafe, Rybičky 48 nebo třeba Segment se zde budou střídat s legendárním Visacím zámkem nebo skupinou Citron.  A ve festivalovém nonstop stanu se představí Xindl X, Petr Bende, Juicy Freak, Five O´Clock Tea nebo písničkář Pokáč. Spolu s nimi Jaroslav Uhlíř či hudební sestava, která se jmenuje sice skromně, ale výstižně – Legendy.

Hip hop stage rádia Spin nabídne v sobotu velký návrat Lipa, Bonuse či Sodomu Gomoru, mající již na loňském Votvíráku u publika obrovský úspěch. Spolu s nimi se v sobotním programu představí i Oliver Lowe, Strapo či Tafrob. Po vystoupení Gramo Rokkaz přijde projekt Ty nikdy label showcase a takéEktor.

Zdarma do stanového městečka

K dobré náladě návštěvníků festivalu každoročně přispívá rozmanitý sortiment občerstvení. Pro letošní rok organizátoři opět obohatili festivalovou nabídku. Svou „premiéru“ na Votvíráku bude mít KFC, pivo z Plzně bude nabízeno včetně všech novinek (tedy i piva s netradičními příchutěmi nebo Frisco), na bary a kavárny s vynikající kávou bude lákat společnost Coffee&Co.

V největším festivalovém stanovém městečku, jehož služby budou moci využít návštěvníci Festivalu letos zdarma, bude každé ráno pro všechny ubytované připravena ke koupi čerstvá snídaně. Majitelé VIP vstupenek budou zase moci ve VIP stanu koupit veškeré občerstvení ve zvýhodněné cenové relaci.

Votvírák nabízí svým návštěvníků pravidelně i různorodý doprovodný program. Tradiční pouťové atrakce a adrenalinové campy letos doplní i opravdové sportovní klání. V rámci festivalu se totiž uskuteční také paintbalový turnaj – třetí kolo české ligy paintbalu a současně i mezinárodní paintbalový turnaj.

Řadu dalších novinek a důležitých informací najdete na www.votvirak.cz.
Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti společností Ticketstream a Ticketpro.

Festival Votvírák proběhne 15. až 17. června 2012 v Milovicích.

 

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Votvírák.cz

Přečtěte si také