Dymytry a jejich Síť pro sociály: první ochutnávka z CD Neonarcis
26.5.2012
Kategorie: Hudba

Dymytry a jejich Síť pro sociály: první ochutnávka z CD Neonarcis

Metalová kapela Dymytry, která v těchto dnech dokončuje své druhé CD Neonarcis, už nyní představuje pilotní singl z desky. Song je volně k poslechu a stažení na oficiálních stránkách i na Facebookovém profilu skupiny.

Sít pro sociály složil baskytarista Artur „R2R“ Mikhaylov a text písně napsal frontman Jan „Protheus“ Macků. Kapela zveřejnila singl na svých webových stránkách a na Facebooku ve čtvrtek 24. května, přesně ve 23:59:59.

Za „Like“další písnička

 

Dymytry však v závislosti na oblibě singlu nabízí fanouškům zcela unikátní možnost zveřejnění ještě jednoho songu z připravovaného CD Neonarcis. Bude-li mít Sít pro sociály na zmíněné sociální síti 500 či více „Like“ a na webových stránkách 1000 a více přístupů, a to přesně v pátek o půlnoci, tedy den od zvěřejnění, další song fanoušky nemine!

 

Vydání svého druhého alba s provokativním názvem Neonarcis naplánovali Dymytry na červen letošního roku. CD bude obsahovat celkem čtrnáct písní a všechny, jak už je u kapely zvykem, budou zpívány česky. Ve svých textech se skupina zaobírá současnou situací v politice, kultuře i mezilidských vztazích. Metalisté dokonce v rámci natáčení desky navázali spolupráci s roztleskávačkami z České asociace amerického fotbalu, které se na CD rovněž objeví.

 

Propagační tour zahájí v červnu

 

Červnem počínaje zahajuje kapela propagační tour k CD Neonarcis, klasicky nebude chybět na největších a nejznámějších letních festivalech. Namátkou jmenujme například 9. 6. Metalfest v Plzni, 30. 6. Noc plnou hvězd v Třinci nebo 27. 7. Benátskou noc v Liberci. Celkově Dymytry během léta navštíví zhruba třicet míst. Fanoušci se dočkají nejen starších osvědčených pecek, ale především novinek z dokončovaného CD. Mají tak jedinečnou možnost slyšet nové songy mezi prvními.

 

Připomeňme, že první deskou kapely bylo přímočaré psy-coreové CD s příznačným názvem Neser!, které vyšlo před necelými dvěma lety. Kapelu tvoří fontman Jan „Protheus“ Macků, kytaristé Jiří „Dymo“ Urban a Jan „Gorgy“ Gorgel, baskytarista Artur „R2R“ Mikhaylov a bubeník Miloš Meier.

 

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také