Kapela Coldplay přijede za svými fanoušky do Prahy
13.4.2012
Kategorie: Hudba

Kapela Coldplay přijede za svými fanoušky do Prahy

Paradise je horkým hitem rádií, která ho hrají hodinu co hodinu. Chytlavý song můžete slyšet i v živém podání kapely samotné. Populární britští rockeři totiž přijedou v září do Prahy, kde vystoupí ve vršovické Synot Tip Aréně. Do České republiky se tak podívají již po druhé.

Několikanásobní držitelé prestižní ceny Grammy vyráží koncem května na evropské turné. Coldplaypřitom pamatují i na své české fanoušky, a tak 16. září zavítají do Prahy. Vydat se na ně můžete na vršovický fotbalový stadion, kde pod otevřeným nebem představí své nejnovější a v pořadí již páté album Mylo Xyloto, které vydali v říjnu 2011.

Jako předskokani velkého a očekávaného koncertu této hudební sestavy se představí britská popová zpěvačka Marina & The Diamonds a americký zpěvák Frank Ocean.

Oblíbená skupina se tak do Prahy vrátí po čtyřech letech. Naposledy zde vystoupila v pražské O2 Areně v roce 2008, kdy svým fanouškům představili repertoár z alba Viva la Vida or Death and All His Friends.

O Coldplay

Britská kapela Coldplay vznikla v roce 1997. Je známá svými rockovými melodiemi a introspektivními texty. Kapela ve složení Chris Martin (hlavní zpěvák, klavír/klávesy, kytara), Jon Buckland (kytara, harmonika, vokály), Guy Berryman (basová kytara, harmonika, vokály) a Will Champion (bicí, klavír, vokály) se může pyšnit několika cenami, včetně šesti Brit Awards — z toho třikrát za nejlepší kapelu, čtyři MTV Video Music Awards a 7 prestižních cen Grammy.

Coldplay jsou jednou z nejprodávanějších hudebních skupin světa – celosvětově prodali přes 50 milionů nahrávek a jejich koncerty bývají permanentně vyprodané. Aktuálně v éteru můžeme slyšet jejich „hitovku“ Paradise, která se těší u posluchačů velké oblibě.

Vstupenky na koncert v pražské Synot Tip Aréně si můžete zakoupit za cenu 1 200 až 2 250 korun, a to přes předprodejní síť Ticketpro.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: EMI /Kevin Westenberg/

Štítky: