Pražský Majáles: vyvrcholení oslav s Janem Budařem nabídne nespočet populárních kapel
9.4.2012
Kategorie: Hudba

Pražský Majáles: vyvrcholení oslav s Janem Budařem nabídne nespočet populárních kapel

Vyhledávaný open-air festival se pomalu ale jistě blíží. Pražští se na Majáles budou moci vydat již první květnový pátek. Pro návštěvníky Stromovky, kde se vyvrcholení oslav jara koná, zazpívají Nightwork, Tomáš Klus, UDG a mnoho dalších známých hudebníků.

Stromovku ovládnou 4. května studenti a mladí lidé, kteří si rádi zajdou na dobrou českou muziku a především na populární kapely, kterých je naplánována pro letošní ročník Majálesu více než dost. Tomu všemu bude předcházet širší program oslav a mnoho dalších zajímavých akcí, které proběhnou již během dubna.

Hlavní tváří majálesových oslav bude herec a hudebník Jan Budař, který přítomné bude bavit svým známým humorem. O hudební vložku se dále postarají Nightwork, Horkýže Slíže, Inekafe, Tomáš Klus, Monkey Business, Tata Bojs, Mig 21, Wohnout, Vypsaná Fixa, Sto zvířat, Midi Lidi, Čoko Voko, UDG, Koblížci a mnoho dalších, včetně vítězů studentských kapel Gambrinus Excelent Talents.

Staňte se králem a Miss Majáles

Tradičně bude zvolen král Majálesu, jenž vzejde ze soubojů v hlavním dni oslav a bude v podvečer akce slavnostně korunován. Pomyslný klíč k tomuto titulu předá aktuální král Bobek Veliký z Vysoké školy ekonomické.

V podvečer bude zvolena také Miss Majáles. Přímo na místě se totiž naživo odprezentují čtyři kandidátky na post Miss Majáles. Samotná volba probíhá on-line do středy 4. května, kandidátky podstoupí na místě několik disciplín a v podvečer bude slavnostně vyhlášena vítězka.

Novinky pro letošní ročník

Majáles 2012 chystá několik zajímavých novinek. Jednou z nich je netradiční divadelní stage. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení pražských i mimopražských divadelních souborů, jejich improvizační hrátky, komické skeče i na své vlastní zapojení do víru divadelního dění.

Další novinkou je to, že se můžete vydat na slavnosti na kole, jelikož pořadatelé podporují zdravý pohyb. Pro cyklisty bude připraveno vyznačení tras, kudy se můžete vydat. Už v 11.30hodin bude na Náměstí Republiky vyrážet DIY cyklo karneval v rámci Majálesového průvodu.

Vstupenky na letošní ročník pražského Majálesu si můžete zakoupit za cenu 299 Kč. Více informací se dozvíte na oficiálním webu zde.

Hlavní den oslav Majálesu proběhne 4. května 2012 od 11hod v pražské Stromovce.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Praha.majales.cz

Mohlo by vás také zajímat