Představujeme tvář PraKultury: herec Ondra Havel
4.2.2012
Kategorie: Film

Představujeme tvář PraKultury: herec Ondra Havel

Novou tváří kulturního Magazínu PraKultura je mladý herec Ondřej Havel. Do povědomí veřejnosti se dostal zejména díky seriálu Ulice, který vysílá televize Nova. Vystupování v seriálu může Ondra považovat za svůj největší úspěch, neboť si jako rebel Jirka Hložánek jistě získal několik dívčích srdcí. 

Ondra se narodil 27. 9. 1994 v Praze. Mezi jeho silné stránky patří herectví, zpěv a tanec, které vyžadují opravdový talent, a ten může Ondra rozdávat. V současné době studuje na gymnáziu. Po jeho absolvování by rád pokračoval ve studiu herectví na DAMU. O prázdninách se Ondra pravidelně účastní Letní herecké školy. Aktivně se věnuje také sportu. Sedm let hrál závodně fotbal, několik let tenis, ale baví ho i snowboard, lyže, kolo a golf.

Herecké a pěvecké zkušenosti sbírá již od pěti let, kdy začal navštěvovat pěvecko-dramatický soubor Vltavín. Vystupoval také spolu se zpěvačkou Martinou Černou v televizní show „Rozjezdy pro hvězdy“, kde zvítězili. Jejich pěvecká spolupráce trvá dodnes. V deseti letech byl přijat do Dětské opery Praha, v níž doposud zpívá. Díky této průpravě si zahrál již v Národním divadle v inscenacích Cyrano z Bergeracu, Otec doma a Lucerna či v GoJa Music Hall v muzikálu Bídníci, v němž ztvárnil roli Gavroche.

V současné době ho můžete vidět ve Stavovském divadle v inscenacích Richard III. (role prince Edwarda) a Sněhová královna (Káj). Účinkujte také v muzikálu Děti Ráje (taneční company). „Děti ráje mám velmi rád. Stojí na písničkách, které všichni znají, tudíž si to lidé užívají. Tancování tam mě moc baví. Máme tam dost tanečních výstupů, takže to bylo dost náročné, jelikož jsem dřív moc netancoval. Musel jsem tedy na sobě makat,“ říká v rozhovoru pro Magazín PraKultura mladý herec.

Vedle rolí divadelních si Ondřej už vyzkoušel také role filmové. Objevil se například v pohádkách Žabí princ a Kouzla králů či v koprodukčním snímku Oliver Twist. Zahrál si také ve studentském filmu FAMU – Bába, jenž v roce 2009 vyhrál 1. cenu v Cannes. Vystupuje také v seriálu Špačkovi v síti času a 4teens. V historickém velkofilmu Lidice si zahrál menší roli Toníka. Jeho zatím poslední filmovou rolí je Tomáš v thrilleru Vendeta, který nedávno odpremiérovala česká kina.

V poslední době se také poměrně často věnuje dabingu. Jeho hlas zní například ve snímcích Toy Story 3, Koralína a svět za tajemnými dveřmi či Streetdance.

S Magazínem PraKultura spolupracuje od prosince 2011.

Text: Nikola Soprová
Foto: Michaela Wenigerová, archiv Ondry Havla, Vendeta-film.cz

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: