Patricia Kelly s novým live programem na turné. V březnu zavítá i do Prahy
10.1.2012
Kategorie: Hudba

Patricia Kelly s novým live programem na turné. V březnu zavítá i do Prahy

Se svým novým programem slibuje Patricia Kelly hudební cestu napříč více než 20 lety skládání písní. Fanoušky Kelly Family tak potěší mnoho písní z takzvané „Streetlife“ doby této legendární kapely. Ke slyšení však budou také nové skladby této sympatické zpěvačky.

Pro fanoušky Kelly Family je pojem „Streetlife“ opravdu kouzelné slovo. Dodnes vzpomínají na tehdejší dobu, na začátek 90. let, kdy kapela ještě hrála mimo velké haly. I když legendární pouliční koncerty navštěvovalo až 5000 lidí, byli Kellyovi přece jen hvězdy „na dotek“. „Byla jsem často dotazována, jestli ještě někdy neodehraji koncert s písněmi z této doby,“ říká Patricia Kelly. Se svým aktuálním programem „Songs & Stories“ splní nyní příznivcům jejich přání. A dočkají se i fanoušci z České republiky, jelikož Patricia má naplánovanou v rámci turné také návštěvu Prahy, kde vystoupení 3. března v Lichtenštejnském paláci.

Fanoušci se mohou těšit i na nové písně

Přece jen ale nebudou tyto live koncerty pouze nostalgické. Vedle spousty klasik z období „Streetlife“ budou k poslechu také nové písně. Od posledních společných vystoupení tohoto uskupení přibylo velké množství nového hudebního materiálu. Patricia Kelly je mimo svou pěveckou kariéru také aktivní komponistkou. „Psaní písní pro mě vždy bylo jako psát si deník,“ prozrazuje o sobě. Její hudba tak zachycuje osobní zkušenosti, myšlenky i emoce, a umožňuje je sdílet s posluchači.

Schopnost komponovat byla Patricii takříkajíc vložena do kolébky. Narodila se do početné rodiny, ve které muzicírování patřilo ke každodennímu životu. Své první písně složila Patricia v devadesátých letech. Tehdy se také její hit First Time udržel po celé dva roky hitparádě populárního časopisu Bravo a značnou měrou přispěl k dlouhodobé mánii okolo skupiny Kelly Family. Přesto se pro Patricii, která své kořeny spatřuje v pouličním vystupování, úspěch nikdy nestal prioritou. Dodnes je pro ni nejdůležitější blízkost a osobní vztah k publiku.

Aktuální hudební program Patricie Kelly přináší směs nových a starých písní, vybízí posluchače, aby si zazpívali oblíbené hity nebo se zaposlouchali do vyprávění a vzpomínek zpěvačky, které se váží k jednotlivým písním a k souvisejícím životním obdobím. Komorní představení, kdy je Patriciin neopakovatelný hlas doprovázen jen jedním kytaristou, je výjimečným zážitkem.

Koncert Patricie se uskuteční 3. 3. 2012 od 20hodin v Lichtenštejnském paláci (Sál Martinů)

Vstupenky zakoupíte v běžných předprodejích sítě Eventim za 510,- Kč a přes webový portál www.kellys.wbs.cz

 

O Patricii Kelly:

Již tři desetiletí patří hudba neoddělitelně k životu Patricie Kelly. Jako členka legendárních Kelly Family slavila mnoho úspěchů – do posledního místa vyprodané stadiony, 48 zlatých a platinových ocenění a taktéž bezpočet hudebních cen. Dosáhla v zásadě všech úspěchů, co si jen může umělec v její branži přát. Dodnes patří k nejúspěšnějším muzikantkám v Evropě. Jako sólová umělkyně zpívá Patricia Kelly především vlastní kompozice, ale také vždy staré Kelly songy a tradicionální písně až v šesti světových jazycích.

 

Text: Michaela Rochovanská

Foto: Milan Papežík / kellys.wbs.cz (pořadatel)

Mohlo by vás také zajímat