Ceny TV Óčko: Kluci z Nightwork vedli, Lounová se vznesla z nebes
22.11.2011
Kategorie: Hudba, Reportáže

Ceny TV Óčko: Kluci z Nightwork vedli, Lounová se vznesla z nebes

PURUM Hudební ceny Óčka pro rok 2011 jsou úspěšně rozdány. Diváci se za doprovodu megakoncertu hvězd jako Nightwork či třeba Mandrage dozvěděli, kdo získal vítěznou sošku slávy. Jak do místa vyprodaná akce v pražské Lucerně vypadala a jak hlasování dopadlo, se dozvíte v naší reportáži doplněné o několik fotografií.

Zástupy fanoušků české hudby plnily pasáž Lucerna tak, že se tam téměř nedalo projít. Chybělo jen deset minut do zahájení předávání v pořadí již devátých Hudebních cen televize Óčko a pořadatelé teprve začali pouštět do sálu. V tu chvíli začal boj o to, kdo tam bude dříve a „chytí“ lepší místo – tedy alespoň ti, kteří měli vstupenky na stání. Pro VIP a tisk to bylo přeci jen rychlejší, a tak jsme si s fotografkou počkaly čtvrt hodinky, než nás pustili do sálu, kde již začal koncert vítěze ankety pořadu Výtah – rapper Kalwich s živou kapelou. Ten hodinu bavil přítomné před velkým udílením cen, jehož se zúčastnili největší čeští a slovenští interpreti.

Lucerna byla vyprodaná do posledního místa

Lucerna byla vyprodaná do posledního místa

V prostorném sálu pražské Lucerny se nachází dvě pódia. Na malém účastníci sledovali moderátora Michala Kleina a samotné předávání cen, na velkém se konal oblíbený koncert, jehož se zhostila známá jména české a slovenské hudby. Přímý přenos, který mohli sledovat televizní diváci v pohodlí svého domova prostřednictvím svých obrazovek, zahájilo duo Verona, které spustilo svou retro hitovku „Hey Boy“ a roztančilo všechny přítomné. Následně dvojka pokračovala písní, kterou zas naladilo diváky do pomalejšího rytmu. I přesto „Ztracená bloudím“ zabodovala. Následovalo očekávané slavnostní předávání cen.

Martina Haricha přivítal jásot fanynek

Atmosféra by se dala v tamějším sále skutečně krájet. Všudypřítomné napětí začalo již při prvním vyhlášení, a sice v kategorii objev roku, kde loňskou vítězku Markétu Konvičkovou letos vystřídal mladičký slovenský zpěvák Martin Harich, jenž se proslavil díky soutěži Česko-Slovensko hledá SuperStar. Mladý umělec vypadal velice skromně, na konci vysílání dokonce zavítal mezi fanoušky, kterým ochotně rozdával úsměvy, fotky a podpisy. Při samotném vysílání u svých obdivovatelek vzbudil takové ovace, že jejich jásot nemohl snad nikdo přeslechnout.

Objev roku Martin Harich

Objev roku Martin Harich

Po každém předání vítězné sošky Lucernou zazněly známé písně – každý interpret si „střihnul“ rovnou dvě. Největší ovace sklidila kapela Nightwork, která si zároveň odnesla dvě ceny, a to za skupinu a videoklip roku. Frontman kapely Vojta Dyk navíc vítězně odešel s titulem zpěvák roku a porazil tak např. Davida Kollera a Xindla X, jimž s úsměvem vzkázal: „Ať se příště snažej.“ Jak známe Nightwork, kapelu plnou neotřelých vtípků, při samotném předávání si nějaký ten humor nemohli odpustit, a tak nabídl jeden z členů přítomným vtip. „Jestli pak víte, proč bůh stvořil Evu?“ ptal se. „Aby měl Vašek s kým zpívat.“ Oživil tak humor moderátora, který byl zpočátku trošku nesmělý, ale s postupem času se začal do své moderátorské úlohy stále více vžívat.

Mandrage a jejich nový hit

Velký potlesk si zasloužila i další česká kapela Mandrage, která získala cenu za „rock“. Přítomné za to obdarovala představením nové a již netrpělivě očekávané písně „Šrouby a matice“, která byla přijata opět bujaře, tudíž se můžeme těšit na další hit TV Óčko, který bude zajisté směle konkurovat zahraničním interpretům v oblíbené hitparádě Óčko chart.

Kapela Mandrage získala ocenění v kategorii "rock"

Kapela Mandrage získala ocenění v kategorii „rock“

Nominace byly snad v každé kategorii více než vyrovnané. A to jak mezi slovenskými tak českými interprety. A co by to bylo za vyhlášení hudebních cen, ve kterém by nefiguroval slovenský rapper Rytmus? I on byl náležitě oceněn. Fanoušky však zklamal, jelikož se přímého přenosu nemohl zúčastnit vzhledem k svému koncertu v Táboře, který se konal ve stejné době.

V premiéře zazněl duet Karla Gotta a Olgy Lounové

V premiéře zazněl duet Karla Gotta a Olgy Lounové

Závěr večera patřil zcela nové písni „Za obzor“, kterou veřejnost měla tu čest slyšet úplně poprvé. Olga Lounová tento duet nazpívala s Karlem Gottem. A bylo to doslova velké číslo, s velmi zajímavou a nápaditou choreografií. Lounová se na začátku snesla z výšky na pódium, kde vmžiku začala energickou taneční show v doprovodu tanečnic. Pěvecky jí přitakával Karel Gott. Byla to výborná tečka za jedinečným a vydařeným večerem.

Zpěvák: Vojtěch Dyk
Zpěvačka: Kristina
Skupina: Nightwork
Videoklip: Nightwork – Andělská dívka
Pop & Dance: Tereza Kerndlová
Rock: Mandrage
Hip hop: Rytmus
Objev roku: Martin Harich

Moderátor večera Michal Klein

Moderátor večera Michal Klein

Vít Starý z kapely Mandrage

Vít Starý z kapely Mandrage

Martin Harich a Miss 2010 Jitka Nováčková

Martin Harich a Miss 2010 Jitka Nováčková

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Michaela Wenigerová

Mohlo by vás také zajímat