Pohádka Micimutr s Vojtou Dykem přichází do kin
20.11.2011
Kategorie: Film

Pohádka Micimutr s Vojtou Dykem přichází do kin

Hvězdně obsazenou pohádku Micimutr scénáristky Ireny Douskové o tom, že zázraky se dějí, ale nejprve je potřeba udělat první krok, máte nyní možnost vidět na plátnech kin. Na televizních obrazovkách se objeví ještě letos, a to přesně o Štědrý den.

Přesně na sváteční den 17. listopadu přišla do kin nová česká pohádka v režii Víta Karase. Pohádkový příběh Micimutr se natáčel na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou, v oblasti Velké Ameriky a v Praze. Těšit se můžete na zajímavé herecké obsazení.

V hlavní roli staré kouzelnice Micimutr září Libuše Šafránková, postavu princezny Karolíny hraje Marika Šoposká, loutkáře Vítka ztvárnil Ondřej Novák. Dále uvidíte populární herce Jiřího Bartošku, Martina Dejdara, Barboru Polákovou a mnoho dalších. „Má kamarádka ze školy, dramaturgyně Anička Doubková, mi k ústřední dvojici řekla, ať jsou hlavně chytří. Měla pravdu. Bylo pro mě obrovským štěstím potkat Mariku Šoposkou a Ondřeje Nováka. Marička louská jednu knihu za druhou a Ondra kromě DAMU studuje ještě žurnalistiku. Nejsou „Fiflena“ a „Manekýn“, nejsou to prázdné skořápky, ale přemýšliví, inteligentní, citliví lidé a oběma je to vidět z očí a slyšet v hlasech,“ říká k obsazení režisér Karas.

V pohádce se objeví i populární herec a zpěvák Vojtěch Dyk, který ztvárňuje „záporáka“ prince Vladimíra. „S Vojtou Dykem se známe ze spolupráce na seriálu Dokonalý svět, a pro mě byl jedinou možnou volbou pro tuto roli. Pojal prince Vladimíra s nesmírným šarmem, vtipem a nadhledem. Je tak zábavný, směšný a zároveň pichlavý a krutý. Jsem vděčný osudu, že jsem mu mohl nabídnout tuhle roli a on se v ní mohl předvést v plné parádě a zase jinak, než ho znám,“ prozradil Karas k výběru oblíbeného herce.

O čem to bude…

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit a třetí princ o tom pro změnu složil píseň. Ale postavit se drakovi se žádnému z nich nechce. A tak je to nakonec loutkář Vítek, který sebere všechnu odvahu a z lásky k princezně se pustí do marného boje. Když je nejhůř, dostane se mu nečekané pomoci od kouzelnice se záhadným jménem Micimutr. Drak je sice přemožen, ale princezna se nesmí dozvědět, kdo je její zachránce. Protože, jak říká Micimutr, dobré skutky se přece nedělají s vyhlídkou na odměnu…

Přijďte se podívat na novinku v pohádkovém světě, protože Micimutr je, jak říká představitelka princezny Marika Šoposká dobrodružný, napínavý a vtipný příběh. Prostě pohádka jako víno!

Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.micimutr.cz

 

OBSAZENÍ:

Micimutr  Libuše Šafránková

Vítek  Ondřej Novák

princezna Karolína  Marika Šoposká

král Karel  Jiří Bartoška

královna Jaroslava  Jaroslava Kretschmerová

princ Vladimír  Vojtěch Dyk

kuchař Pepé  Martin Dejdar

kluk Jirka  Josef Weinzettel

maminka  Nela Boudová

princ Igor  Ivan Lupták

princ Bedřich  Jiří Suchý z Tábora

princ Ivan  Václav Jílek

princ Jiří  Ivan Dejmal

princ Ludvík  Nikola Navrátil

komorná Běta  Bára Poláková

komorná Dora  Kristina Lukešová

ceremoniář  Jiří Ployhar

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Micimutr.cz

Přečtěte si také