Gunčíková se stane Kleopatrou
4.11.2011
Kategorie: Divadlo

Gunčíková se stane Kleopatrou

K příležitosti desátého výročí Divadla Broadway bude exkluzivně uvedeno několik posledních repríz populárního muzikálu z pera Michala Davida. V titulní roli Kleopatry se vedle stávající představitelky Kamily Nývltové objeví populární rockerka ze soutěže Česko-Slovenská SuperStar.

Kleopatra – Legenda se loučí, jak bylo posledních 40 repríz muzikálu pojmenováno, se odehraje na jevišti Broadwaye v období 12. 1. 2012 – 26. 2. 2012. Oblíbený muzikál byl prvním titulem tohoto pražského divadla, které objevilo i muzikálovou zpěvačku Moniku Absolonovou, jež se představila v hlavní roli Kleopatry. Poslední představení však odehraje zpěvačka Kamila Nývltová a nově i Gabriela Gunčíková, která se do paměti diváků dostala díky „novácké“ soutěži.

Nývltová s Gunčíkovou se představí bez dalších alternací

Nývltová s Gunčíkovou se představí bez dalších alternací

„Konečně se nám po deseti letech povedlo to, že představitelky Kleopatry jsou tak mladé, jak by měly,“ řekl producent muzikálu Oldřich Lichtenberg a dodává, že se jedná o úplně poslední představení. Ta přinesou kromě Gunčíkové i další novou posilu, a sice Ladislava Spilku, jenž ztvární roli Rufia.

Zpěvačka se v muzikálu objeví vůbec poprvé

Obsadit Gunčíkovou byl nápad hitmakera a autora muzikálu Michala Davida. „Když jsem slyšel Gábinu poprvé, okamžitě jsem zavětřil velký talent, a protože chceme k 10. výročí založení Divadla Broadway nějakou změnu a zpestření, přišlo mi nabídnout Gábině roli Kleopatry jako výborný nápad,“ říká David. Pro samotnou zpěvačku, která se v muzikálu objeví vůbec poprvé, to byla nabídka přímo osudová, neboť s ústřední písní onoho titulu vyhrála ve 13-ti letech svou první pěveckou soutěž. „Je to takový smíšený pocit, že se zároveň těším a zároveň se bojím, protože to je úplně nová zkušenost, takže jsem zvědavá, jak se s tím poperu. Budu se snažit makat,“ odpovídá Gunčíková na otázku, jak se těší na tak velkou roli.

Michal David a jeho Kleopatry

Michal David a jeho Kleopatry

Na tiskové konferenci se novinářům představila Kamila Nývltová, kterou svou velmi příjemnou barvou hlasu zazpívala Velkou píseň o Nilu. Následovala ji nová kolegyně Gabriela Gunčíková, jež vystřihla ústřední hit Teď královnou jsem já. Její výrazný projev vzbudilo u přítomných redaktorů zasloužilý potlesk. Diváci a především fanoušci mladé zpěvačky se mají nač těšit. Nývltová tak získala vyrovnanou alternaci, alespoň se zpěvu týče.

Část týmu oblíbeného muzikálu Kleopatra

Část týmu oblíbeného muzikálu Kleopatra

Gunčíkovou přišli podpořit kolegové z muzikálu, mezi nimiž nechyběl ani Martin Pošta, který ztvárňuje Caesara. „Jsem rád, že tady s námi Gábina bude, protože jak řekl Michal David, je to velký talent.“

Kromě Kleopatry, která je především milým dárkem pro své věrné diváky, chystá divadlo další novinky. „Jednáme o prodloužení práv na Angeliku. Na podzim se zas můžete těšit na premiéru muzikálu Král Daniela Landy,“ prozrazuje Lichtenberg.

Pro mladší divadelní nadšence se připravuje teenagerovský muzikál Joy, jehož premiéra je naplánována na duben 2012.

Text + foto: Michaela Wenigerová

Mohlo by vás také zajímat