Divadlo Na Jezerce chystá dárek pro studenty
25.10.2011
Kategorie: Divadlo

Divadlo Na Jezerce chystá dárek pro studenty

Speciální dárek k Mezinárodnímu dni studentstva připravilo Divadlo Na Jezerce studentům na 17. listopad, kdy je na programu divadelní hit Musíme si pomáhat. Představení mohou zhlédnout za mimořádně zlevněné vstupné, tedy za 290 korun.

Studenti rádi chodí na „Jezerku“ za svými oblíbenými herci Jiřím Macháčkem, Lenkou Vlasákovou či Miroslavem Vladykou.  A právě oni v této komedii z druhé světové války, odehrávající se na českém maloměstě hrají hlavní role.

„V našem divadle se scházejí lidé, kteří hledají dobrou náladu a zároveň neztratili chuť přemýšlet. Vyvážený repertoár nabízí nejen kvalitní komedie, ale i strhující a přitom zábavná dramata, plná situací, které všichni tak dobře známe z vlastního života, “ říká principál Divadla Na Jezerce a herec Jan Hrušínský.

Musíme si pomáhat nastudoval podle textu Petra Jarchovského napsaného speciálně pro Divadlo Na Jezerce režisér Jan Hřebejk. Hra o tom, jak si Češi umějí pomáhat, se v mnohém liší od filmové podoby, který je oceněná pěti českými lvy a nominací na Oscara. Zachycuje tragické období českých dějin s komediální nadsázkou. Humor této inscenace diváci zvláště oceňují. Je příběhem Josefa Čížka, někdejšího inženýra u firmy Wiener /Macháček/, jeho ženy /Vlasáková/, českého Němce Horsta /Vladyka/, jenž střídavě škodí a pomáhá, a židovského uprchlíka z koncentračního tábora Davida Wiesnera /Chalupa/. Příběh vychází ze skutečných epizod, jež se odehrály v někdejším protektorátu.

Divadlo Na Jezerce uvede inscenaci Musíme si pomáhat 17. listopadu 2011.

Ondřej Brzobohatý připravuje pro Jezerku muzikál  

V příštím roce čekají diváky hned dvě novinky. Divadlo na Jezerce připravuje komorní muzikál Ondřeje Brzobohatého o francouzském básníkovi Francoisovi Villonovi, který bude věnován nedávno zesnulým dramatikovi a scénáristovi Jiřímu Hubačovi a textaři Pavlu Vrbovi.

Své místo ve vytříbeném repertoáru Jezerky si jistě najde i dánská komedie Ludviga Holberga Jeppe z vršku v hlavní  roli s oblíbeným hercem Radkem Holubem.

Více na www.divadlonajezerce.cz

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Divadlo Na Jezerce

Mohlo by vás také zajímat