Baťkové z The End of Colours vás dostanou do rockové nálady
24.10.2011
Kategorie: Hudba

The End of Colours vás dostanou do rockové nálady

Revival legendárních The Doors objíždí naše města. Hudební sestavu v čele s Pavlem Baťkem už nemusíte navštívit pouze v pražském klubu Carpe Diem či Limonádový Joe. Můžete se s nimi vydat napříč vystoupeními českými a moravskými městy. Baťkové z The End of Colours vás rozpohybují a dostanou do správné rockové nálady.

Kdo by neznal dnes již legendární americkou kapelu The Doors? Správný český fanoušek pak jistě zná i českou revivalovou sestavu The End of Colours, která se zhostila zpívání nezapomenutelných hitů zahraniční a již neexistující hudební skupiny.

Pětičlennou formaci tvoří zpěvák a frontman kapely Pavel Batěk, jenž je známý z televizní obrazovky především díky televizním seriálům (např. z „novácké“ Ordinace v růžové zahradě). Spolu s ním v kapele vystupuje jeho bratr Petr Batěk, který hraje na bicí nástroje. Hudební formaci doplňují kytarista Míra Šebek, klávesista Tomáš Alferi v alternaci s Michalem Vejskalem a Mára Guldan, který hraje na basovou kytaru.

Kapela rozvlnila obecenstvo

Plzeňské seskupení The End of Colours nabízí velmi kvalitní hudební vystoupení, které neskutečně připomíná The Doors. Mají výborně připravenou scénu, jež evokuje pořádnou rockovou atmosféru.

Kapela v rámci cestování napříč republikou zavítala s vystoupením například do severočeského Mostu. V malém klubu V+V bar, který ač je velmi malý a nedá se tam téměř dýchat, dokázali členové hudební sestavy z přítomných dostat veškerou energii. Již při vstupu návštěvníky ohromilo pódium, v jehož pozadí se na nás usmíval Jim Morrison a v těsném okolí jeho pěvečtí kolegové. Přítomní se tak dostali do baru s výrazným retro hudebním nádechem. Nato The End of Colours dokázali obecenstvo rozvlnit tak, že při více než hodinovém vystoupení nepřestávali zpěváka doplňovat a zpívat si s ním.

Vše za doprovodu energického tance, který byl kromě příjemné hudby doplňován notnou dávkou alkoholického opojení, který prostě k rockerům patří – stejně tak jako cigárko, jehož aroma se linulo tamějším barem. Nezapomněl si ho dopřát ani Pavel Batěk, který tak navozoval „Doorsáckou“ atmosféru.

Deset minut pro Ligth My Fire

Hudebníci vybírají pro své posluchače samé hudební hity, které se u The Doors nejvíce osvědčily. Tou nejoblíbenější je zcela určitě až desetiminutová „pecka“ Light My Fire, jíž dominuje dlouhé a melodické hudební sólo kláves a kytary.

Za zmínku jistě stojí i legendární písničky, jako jsou Queen of the Highway, Love Street, Riders on the Storm či třeba Break on Through (On The Other Side).

A na konec zajímavost. Od května 2011 můžete vídat skupinu The End of Colours také v  představení Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! režiséra Vladimíra Morávka v pražském Divadle na Vinohradech. Jedná se o muzikál, ve kterém muzikanti dočasně odložili repertoár The Doors a vyměnili jej za skladby, které pro Vinohrady složil známý Xindl-X. Kromě hudebních výkonů si můžete jednotlivé členy kapely vychutnat také jako herce.

>>> Přečtěte si také náš rozhovor s frontmanem kapely Pavlem Baťkem:
Nejsem v kůži Jima Morrisona, ale Pavla Baťka

Text: Michaela Rochovanská
Foto: www.phb-art.com

Přečtěte si také