Michaela Dolinová: Stýská se mi po muzikálových rolích!
15.12.2010
Kategorie: Rozhovory

Michaela Dolinová: Stýská se mi po muzikálových rolích!

Herečka a moderátorka Michaela Dolinová (46) má nejen po premiéře hry Na úrovni v Divadle Broadway, ale také stihla navštívit nově otevřený kadeřnický salón na Vinohradech. Povídaly jsme si nejen o jejich profesních plánech, dcerách, ale také o všem, co ke krášlení patří.

Jak jste spokojena s novým účesem?
Vlasy jsem už potřebovala prostříhat, nejsem člověk, ke kterému jdou dlouhé vlasy ke kterému jdou dlouhé vlasy. Byla bych ráda, kdyby mi slušely, ale jsem spíše typ na střední délku. Doufám, že to mi tedy tak dva měsíce vydrží.

Proklínala jste někdy kadeřníka, co vám to na hlavě vytvořil?
Ano, jednou velmi. Stalo se mi, že jsem potřebovala hezky vyfoukat vlasy na jedno natáčení do televize. Úplně náhodou jsem se zastavila v jednom kadeřnictví. Byla tam taková ,, rázná“ paní, která mně rvala vlasy takovým tím velkým kulatým kartáčem. Dost to bolelo a navíc to bylo dost drahé. Říkala jsem, zda by nemohla být jemnější, ale ona to asi neuměla. Pochopila jsem, že být dobrým kadeřníkem je umění.

Vyzkoušela jste mnoho účesů. Je něco co jste doposud nezkusila?
Doposud jsem nevyzkoušela rezavou barvu, ale asi bych ji ani nechtěla. Před třemi lety jsem měla možnost zkusit blond odstín a byla jsem velmi spokojená. Někdy sním o velkých vlnách, ale bála bych se, že mě začas omrzí. Když mám prostě chuť, nasadím si natáčky a ono to nějakou dobu vydrží.

Jaký účes vám tedy nejlépe vyhovuje?
Cítím se nejlépe v polodlouhých vlasech. Nejvíce mi asi vyhovovala blond. Můj subjektivní pocit byl hrozně hezký a cítila jsem se úžasně. Také nemám ráda úplně rovné vlasy. Nejraději je nosím takhle podtočené nebo zvlněné.

Navštěvuje Michaela Dolinová podobné zkrášlující salony?
Vlastně ani ne. Kosmetiku nenavštěvuji, ani žádné podobné salony. Moc nevěřím, že kosmetika pleti nějak významně pomáhá. Spíše bych věřila nějakému ,,píchnutí“ do obličeje, které tu pleť vypne. Myslím si, že budoucnost spočívá právě v tomhle a kosmetiku to brzy vytěsní.

Co vaše dcery, neotravují maminku s různými experimenty na hlavě?
Zkoušejí především červenou, modrou a oranžovou. Zatím naštěstí v podobě sprejů. Obě mají spíše světlejší vlasy a nejsou to typické tmavovlásky. Takže v budoucnu by ta starší klidně mohla zkusit blond. Já jim v tom rozhodně bránit nebudu.

Říká se ,,Ve zdravém těle, zdraví duch“. Platí to i u vás? Věnujete se nějaké sportovní aktivitě?
Nejraději mám tenis, protože hra je svižná a netrvá příliš dlouho. Mám také moc ráda procházky, ale přemluvit své blízké není úplně lehká záležitost. Kompenzuji si to tím, že chodím po Praze pěšky. Člověk si často neuvědomuje, že musí být především zdravý, a ta krása je taková nástavba.

Co třeba pejsek, ten by to nevyřešil?
Každý den chodím ven, takže vlastně nouzi o pohyb nemám. Možná, až budu starší, bych si nějakého ráda pořídila. Zatím to ale neplánuji.

Jste hezky štíhlá. Vyznáváte zdravou výživu, nebo si klidně dáte knedlo vepřo zelo?
Dám si velmi ráda, ale bez knedlíků. Jím vlastně cokoli, ovšem bez příloh.

Teď zpátky k vaší profesy. Nestýská se vám po pozici rosničky, a jak na ni vzpomínáte?
Vůbec ne. Naopak si myslím, že mě to v nějakých aktivitách omezovalo. Byla jsem ta moderátorka počasí a pak už mě to i přestalo bavit. Ovšem měla jsem velmi ráda Snídani s Novou. Teď si to kompenzuji v televizi Public, kde mám své talk show. Pořad se jmenuje Klobouk Michaely Dolinové, kam si zvu své kolegy a přátele.

V jaké pozici se cítíte lépe – jako herečka nebo moderátorka?
V obojím stejně, akorát jako moderátorka to beru spíše jako zábavu. Určitě bych nemohla být  investigativní novinář. Jsem herečka, která pozve své kolegy a zpovídá je. Spíše to beru z pozice kamarádky.

Byla nějaká situace, kdy jste si říkala, že byste raději měla jiné zaměstnání?
Ano, kdykoliv mám málo práce. Říkám si, proč dělám tuhle profesi. Bohužel v tomhle povolání jsme odkázáni na to, kdo nám co nabídne. Občas propadám takové beznaději, že jsem měla třeba studovat medicínu. Myslím si, že tam bude práce vždycky.

Je nějaká role, která vám vyloženě chybí?
Stýská se mi především po muzikálových rolích, které jsem měla v Hudebním divadle Karlín. Pochopitelně přináší to určitý stres, jestli máte hlas a zpívá vám to. Muzikál má větší rozměr, herecký part je obohacen zpěvem, a to je nádherná záležitost. Velmi se mi po tom stýská, protože v tuhle chvíli žádnou takovou roli nemám.

Co nového chystáte v divadle a na co se vaši příznivci mohou těšit?
Teď jsem těsně po premiéře komedie Na úrovni, kde hraji s Filipem Blažkem. Hru hrajeme v Divadle Broadway, kde měla i světovou premiéru. Scénář byl napsán na motivy povídky a filmové předlohy Melvina Franka. Příběh je o milostném románku, který by dopadl dobře, kdyby se zúčastnění do sebe nezamilovali. Je to projekt nově vznikající divadelní společnosti On Stage, která má právě činohrou oživit muzikálový repertoár v divadle.

Je začátek roku, dala jste si nějaké předsevzetí?
Ráda bych se více věnovala tenisu. Pak bych si chtěla pořídit pár nových bot, což rozhodně splním. Určitě chci v tomto roce zvenku ,,nahodit“ chalupu. Tak to jsem si předsevzala.

Michaela Wenigerová
Foto zdroj: super.cz

Mohlo by vás také zajímat