Kapka medu pro Verunku

3×2 vstupenky na pohádkový muzikál Divadla Hybernia dle výběru

Pohádek není nikdy dost, ani po Vánocích. A ještě lepší je, když si příběh můžete užít na vlastní oči než přes televizní obrazovku. Pro tři z vás tak máme po dvou vstupenkách do Divadla Hybernia, a to na pohádkové muzikály v produkci PIXA PRO. 

Návštěvou pohádkových muzikálů si nejen zaručeně odpočinete, ale také se na pár hodin přenesete do pohádkového světa Sněhové královny, Alenky v kraji zázraků nebo princezny Verunky v Kapce medu. Výběr představení je jen a jen na vás, vybírat můžete z termínů do konce června 2019!

Sněhová královna

Autoři libreta Jan a Alena Pixovi převyprávěli příběh H. CH. Andersena tak, aby se diváci zasmáli, pobavili a užili si krásné pohádkové atmosféry. Hlavním motivem je i tentokrát velká láska Gerdy a její dobrodružná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky však Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou. Samotná Sněhová královna je rozporuplná osobnost – zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON dobro.

V režii Lumíra Olšovského hrají: Dagmar Patrasová, Ivana Korolová, Jan Kopečný, Sabina Laurinová, Felix Slováček jr., Martina Pártlová, Eliška Ochmanová a mnoho dalších oblíbenců.

Alenka v kraji zázraků

Muzikál je volně inspirovaný knihami Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem světově proslulého anglického spisovatele Lewise Carrolla. I v tomto příběhu ožijí hlavní postavy zachycené v Carollově geniálním díle, které na rozdíl od jiných nestárne a už po třetí století nepřestává fascinovat malé čtenáře. V příběhu se pak objevují dvě Alenky. Velká, která žije v dnešním reálném světě, a ta malá, bezstarostná.

V režii Matěje Balcara hrají: Michaela Sejnová, Michaela Kuklová, Ernesto Čekan, Martina Pártlová, Jana Zenáhlíková, Felix Slováček jr. a další oblíbenci.

Kapka medu pro Verunku

Odehrává se na pohádkovém ostrově, kde vedle sebe žijí tři království známá z pohádek: Zlatovláskov, Popelkov a Honzovsko. Princové se chtějí ženit, ale nevěsta je jenom jedna, což na jinak klidném mírumilovném pohádkovém ostrově způsobí obrovský mezinárodní konflikt. A pak se to všechno stane: Královna přírodních sil se rozzlobí a společně s pohádkovými bytostmi připraví všem královským rodinám a hlavně princům, budoucím králům, velkou zkoušku odvahy, moudrosti a hlavně chování k přírodě a k sobě navzájem.

V režii Jaroslava Hanuše hrají: Anna Julie Slováčková, Michaela Nosková, Kamil Střihavka, David Gránský, Jiří Zonyga, Genny Ciatti a další známí muzikáloví herci.

Soutěžní otázka:

Které tři herečky se střídají v roli velké Alenky v muzikálu Alenka v kraji zázraků?

Nápovědu naleznete v našem článku.
 

Své odpovědi zasílejte na e-mail: souteze@prakultura.cz
Do předmětu uveďte heslo: „POHÁDKA
Nezapomeňte uvést svou korespondenční adresu!

Soutěžit můžete do 18. 12. 2018.

Připravila produkce Magazínu PraKultura a PIXA-PRO


Mohlo by vás také zajímat