Rekola
23.10.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Růžová Rekola expandují do ciziny. Prohánět se po nich budou Finové

Snad každý Pražan si musel všimnout růžových kol, které potkáváme téměř v každé části naší metropole. Nyní Rekola slaví už neuvěřitelných pět let. A právě k těmto narozeninám si oblíbené „růžovky“ nadělily skvělý dárek, svou první expanzi do zahraničí. 

Ve firmě Rekola Bikesharing moc dobře vědí, kde se nachází ráj pro cyklisty. V mnoha místech krásné Skandinávie totiž potkáte kolaře na každém kroku. A pokud zavítáte do Finska a zdejšího městečka Vaasa, narazíte tam odteď i na naše roztomilá růžová kola. A to je pro tým Rekol skvělý úspěch.

Jak vůbec k této expanzi sdílených kol došlo? „Řešili jsme, co a jak budeme dělat s expanzí Rekol, a v tom se nám v červnu ozvala slečna z finského města Vaasa. Znala náš příběh, zaujalo ji, jak recyklujeme stará kola, a říkala, že by bylo pěkné, kdyby i Vaasa měla vlastní bikesharing, a tak o tři měsíce později začalo třicet nových a třicet repasovaných kol jezdit po finském městě,“ upřesnil třicetiletý Vítek Ježek, který Rekola v roce 2014 založil.

Po Česku za pár kaček

Připomeňme, že v České republice funguje populární bikesharing rovnou v osmi městech, a sice v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Teplicích, Liberci, Ostravě a od září také ve Frýdku-Místku. Do patnácti minut máte jízdu zdarma a za dalších pětačtyřicet minut zaplatíte pouhých 24 korun.

Že jste ještě Rekola nezkusili? Tak to je velká škoda, na nic nečekejte, stáhněte si aplikaci a užijte si vaše město jinak. Moc času už není, Rekola se totiž chystají na zimní spánek. „Zima se blíží a s ní i naše přestávka. Garantovaný konec sezóny má být 21. 11. (ve Frýdku-Místku 30. 11.), ale s námi, respektive s počasím, jeden nikdy neví. Nepropadejte proto panice! Rádi bychom jezdili, dokud to půjde, ale záleží i na vás – jak moc budete na kolech jezdit. Rukavice, čepici, šálu a šup na rekolo. Loni jsme ostatně jezdili až do Vánoc,“ prozradil tým.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Rekola

Štítky: