Divadlo Komedie
23.10.2018
Kategorie: Divadlo

Divadlo Komedie opět ožívá. Tentokrát ale nebude jen o divadelních inscenacích

Po šestnácti letech se divadlo Komedie opět stalo součástí Městských divadel pražských. Od nové sezony je Komedie scénou pro koprodukční inscenace, rezidence nezávislých tvůrců a souborů, hostování mimopražských i zahraničních divadel, v neposlední řadě i místem pro literární pořady, debaty, koncerty a  vernisáže.

Slavnostní zahájení sezony je v Komedii plánované na státní svátek 28. října. Prvního uvedení se dočká Konzervativec režisérky Kamily Polívkové a autora Davida Zábranského o povaze času a významu oslav dějinných událostí se Stanislavem Majerem v hlavní roli. Předcházet mu bude od 19 hodin vernisáž sochařky Josefíny Jonášové. „Diváci a návštěvníci budou moci až do konce listopadu v různých prostorách divadla obdivovat práci této mladé talentované umělkyně,“ uvedla programová kurátorka divadla Lenka Dombrovská.

Dombrovská zároveň prozradila, že Komedie tentokrát nebude určená jen divadlu, ale právě i výtvarnému umění, hudbě, filmu a literatuře. Už 24. října zde bude uveden projekt na pomezí divadla a koncertu Transylvánie za humny Ivy Bittové a Ensemble Opera Diversa, v listopadu v rámci Noci divadel si režisérka Viktorie Čermáková připravila scénická čtení nových španělských her, po kterém bude následovat koncert flamenpunkové kapely Rumbalgia, 3. prosince dorazí jazzman Laco Déczi a 6. prosince ve foyer divadla bude Dominik Melichar křtít svoji druhou básnickou sbírku s názvem Mizanscény. Od října je divadlo také novou domovskou scénou oceňovaného tanečního souboru Lenka Vagnerová & Company.

Stanislavem Majer zahájí sezonu Komedie

Stanislavem Majer zahájí sezonu Komedie

Znovuotevření divadla je spojené také s obnovením provozu kavárny, která bude otevřena v běžném provozu pro návštěvníky a samozřejmě  i pro diváky večerních představení. Novou podobu navrhlo DL Studio Davida Marka a Tomáše Hrubého, nájemcem kavárny vzešlým z výběrového řízení bude Café Záhorský, který provozuje stejnojmennou kavárnu v pražských Dejvicích.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Městská divadla pražská

Mohlo by vás také zajímat