Metronome Festival Prague
13.9.2018
Kategorie: Hudba

Metronome Festival Prague 2019 odhaluje první velkou zahraniční hvězdu

Oblíbený Metronome Festival Prague ohlašuje první velké jméno svého čtvrtého ročníku. Po šesti letech se do Prahy vrátí britská kapela Morcheeba. Festival, který se už po třech úspěšných ročnících stal v hlavním městě tradicí, se uskuteční v polovině června 2019 na své zavedené lokaci na pražském Výstavišti. 

Ačkoli se brány Metronome Festivalu Prague otevřou až za více než devět měsíců, pořadatelé už dnes přicházejí s prvním velkým jménem. Bude jím skupina Morcheeba, která prorazila na světovou hudební scénu v roce 1996, kdy vydala debutové album Who Can You Trust?. Do Prahy navíc kapela přijede se zbrusu novým albem Blaze Away, vydaným v letošním roce, a pochopitelně i s novými songy.

Festival se sice uskuteční až 21.–22. června 2019, pořadatelé ale spustili předprodej na oficiálním webu festivalu už v úterý 11. září. „Na základě různých dotazů jsme se rozhodli spustit předprodej vstupenek na další ročník Metronome festivalu už nyní. Chceme, aby hudební příznivci měli dostatek času si účast na akci naplánovat,” vysvětluje organizátor David Gaydečka. K dispozici jsou nyní dvoudenní vstupenky od 1 350 korun. Speciální zvýhodněné ceny platí pouze do 20. září nebo do vyprodání limitované edice 2 000 kusů vstupenek.

Morcheeba

Morcheeba

Historie Metronome Festivalu Prague sahá do roku 2016, kdy Praha neměla tradiční velký popový a rockový festival a všechny předchozí pokusy různých pořadatelů skončily velmi záhy nebo v půli cesty. Pořadatelé nové akce před třemi lety vsadili nejen na kvalitní program, schopný oslovit široké publikum, ale také na návštěvnický komfort open air pódií i zastřešených scén, dostatek míst k sezení, velký výběr občerstvení, wi-fi a od ročníku 2018 také na bezhotovostní platební systém, který divákům nabízí bezpečné placení na festivalu, kratší fronty nebo rychlejší odbavení.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Metronome Festival Prague