Selfie
10.9.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Proč si ženy dělají selfie častěji než muži? Vědci znají odpověď

Slečny, které si v životě neudělaly fotografii, jakoby ani nežily. V posledních letech se to na sociálních sítích populárními selfie jen hemží, a to nejen na profilech slavných celebrit. Američtí vědci se tak snažili přijít na to, proč se ženy vlastně touto aktivitou tak často zabývají. Jejich vysvětlení je vskutku zajímavé.

Na párty, při sportu i na pouhé procházce městem. Lidé se už v dnešní době fotí úplně všude. Trend selfie, který se rozmohl při založení dnes již populárních sociálních sítí, jako je Facebook či Snapchat, dokonce zasáhl i starší generace. A právě těmito fotografiemi se v posledních měsících začali zabývat američtí vědci.

Při důkladné studii se zaměřili na něžné pohlaví. Chtěli totiž zjistit, proč se ženy fotí mnohem častěji než muži. A po zhlédnutí osmašedesáti tisíc sexy fotografií přišli s dosti zajímavým výsledkem. Ženy si podle nich pořizují „selfíčka“, aby soutěžily s dalšími dámami. Chtějí zkrátka získávat co nejvíce lajků a být nejlepší. I proto se tak mnohdy neváhají vyfotit pouze s jediným kouskem oblečení.

Kolik "selfíček" si denně pořídíte?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Text: Jan Rochovanský
Foto: archiv