serial_stylista_hl
29.8.2018
Kategorie: Film

Nový seriál Stylista ukáže realitu českého showbyznysu

Internetová televize MALL.TV připravuje na říjen osmidílný komediální seriál Stylista. Ten nejen nastavuje zrcadlo našemu showbyznysu, ale je také nemilosrdným svědectvím o tom, že dělat módu pro Čechy je nevděčná práce, kterou lze zvládat jen s patřičnou dávkou cynismu a nezdolné víry, že jednou se zadařit musí.

Artur je nejžádanější stylista v Česku. Perou se o něj všechny módní magazíny a největší hvězdy touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl. On je nicméně toho názoru, že celebrity jsou individua bez vkusu a lidem, kteří jsou náhodou týden slavní, nemá smysl říkat, co si mají vzít na sebe. Za pár dní je totiž nikdo nepozná a budou zase chodit v teplákách. Takhle nějak si své místo na výsluní českého šoubyznysu představuje. Skutečnost je taková, že místo, aby navrhoval vlastní kolekce, obléká své klienty do ošklivých šatů, které jsou dílem jiných. A přestože všechny postavy a události nového seriálu Stylista jsou smyšlené, není vyloučeno, že realita českého showbyznysu je právě taková.

Do hlavní role stylisty Artura byl obsazen zatím nepříliš známý herec Petr Vaněk, kterému se na roli líbí, že si nebere žádné servítky. „Pro svůj úspěch je schopen udělat cokoli a dopouští se přitom jediné chyby. Vždycky na to jde špatnou cestou,“ charakterizuje svou postavu herec, který si i přes scénářem předepsané nezdary natáčení užil. „Pro mě bylo důležité, že se sešla skvělá parta, protože ta utváří celkový dojem a atmosféru na place, na kterém se pak dobře pracuje. A na Stylistovi byl takhle pohodový každý den.“

Artur přitom není jediným, komu se i na červeném koberci lepí smůla na paty. Zdárně mu sekunduje jeho manažer Boho v podání Michala Kerna. Ten pracuje ve firmě, jejíž obchodní činnost popsal scenárista seriálu Luděk Staněk jako „prodej hadrů, ve kterých kdyby si Mareš sednul do svého ferrari, tak ho okamžitě zatknou, že auto ukradl.“

Jednoduché to nemá ani představitelka hlavní ženské role Petra Nesvačilová. Jako reportérka pořadu o celebritách Dee je odsouzena se do smrti ptát Evy Decastelo, jakého má psa a jakou používá zubní pastu. Velmi záhy však pochopí, že kýženého výsledku lze dosáhnout s minimální snahou a při zachování maximálního stylu. A svého zjištění se hodlá držet. Seriálovou čtveřici doplňuje Olo, nová slovenská krev českého módního průmyslu ztvárněná Andrejem Polákem.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: MALL.TV

Mohlo by vás také zajímat