carmen_hl
18.5.2018
Kategorie: Divadlo

Hvězda Lucie Bílé září nejen na karlínském jevišti

Hlavní interpretkou Hudebního divadla Karlín je bezesporu zpěvačka Lucie Bílá. Hvězda naší populární slavice však nezáří jen na tamějším jevišti, ale také ve foyer divadla, kde produkce pro své umělce přichystala poctu v podobě Chodníku slávy.

Chodník slávy je ojedinělým projektem v našich divadlech. Znamená náležitou poctu účinkujícím, ale také zajímavou podívanou pro diváky. Divadlo s tím přišlo s myšlenkou poděkovat svému zakladateli Eduardovi Tichému, jehož hvězda se ve zdejším foyer zablýskla jako první. Následovaly osobnosti světové hudby, a to američtí skladatelé John Kander a Frank Wildhorn a britský textař Tim Rice.

Když Hudební divadlo Karlín letos v březnu odhalilo hvězdu Karla Gotta, jehož písničky zdobí zdejší muzikál Čas růží, bylo už jen otázkou času, kdy dojde i na jeho slavičí kolegyni Lucii Bílou. Ta totiž září na zdejší scéně už hezkou řádku let. „Miluji své fanoušky natolik, že mi nevadí, že po mně můžou chodit. Ba naopak. Já jsem si na svou hvězdu na chodníku ráda šlápla taky,“ řekla s humorem na svém Facebooku usměvavá interpretka.

Ač zde Bílá hrála v několika titulech, mezi ten nejúspěšnější patří rozhodně Carmen. „Lucie Bílá je vlastně Carmen a Carmen je muzikálem, který se v těchto dnech stává nejúspěšnějším muzikálem Hudebního divadla Karlín. Donedávna to byla May Fair Lady, která měla 378 repríz. Carmen s Lucií Bílou už dosáhla více než 380 uvedení, proto si zaslouží hvězdu na našem chodníku slávy,“ upřesnil mluvčí karlínské scény Tomáš Matějovský.

Lucie a její hvězda. Foto: Lukas Fronk

Lucie a její hvězda. Foto: Lukas Fronk

A není divu, že právě za tento muzikál sklízí takový úspěch. Na energickou cirkusovou hvězdu se tato snědá kráska více než hodí, a to jak typově, tak svým záviděníhodným temperamentem. Popová a muzikálová diva i ve svých dvaapadesáti letech dokáže předávat spoustu energie prostřednictvím své bezprostřednosti i tanečních schopností. O zpěvu pak ani nemusí být snad řeč, její krásný hlas skvěle zapadá do španělsky laděných melodií a že je její rozsah stále v plné parádě, ukazuje především v písni  Kéž sílu mám.

Pokud chcete na vlastní oči vidět, proč je Carmen tak úspěšná, máte možnost v blížících se reprízách, které jsou naplánovány na konec května a první tři červnové dny. Kromě Bílé vás jistě uchvátí i výkony Václava Noida Bárty, Hanky Křížkové či Roberta Jíchy.

Text: Michaela Rochovanská     
Foto zdroj: HDK, Facebook Lucie Bílé

Mohlo by vás také zajímat